0
Subota 21.08.2010.
18:03 >> 20:19h

Ubedljive pobede Arsenala i Čelsija

Fudbaleri Arsenala pobedili su u subotu na svom terenu ekipu Blekpula rezultatom 6:0 u meču drugog kola Premijer lige, a isto je pošlo za rukom/nogom i igračima Čelsija, koji sada stoje na prvom mestu šampionata Engleske.

Tri gol za Arsenal postigao je Volkot u 13, 39. i 58. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Aršavin u 32. iz penala, Diabi u 49. i Čamak u 82.

Birmingem je na svom terenu pobedio Blekburn rezultatom 2:1. Oba gola za domaće dao je Gardner u 57. i 71. minutu, dok je pogodak za goste dao N'Zonzi u 54. Za ekipu Birmingema igrao je srpski napadač Nikola Žigić, koji je zaradio žuti karton u drugom poluvremenu. On je igrao prvih 67. minuta meča, a potom je zamenjen Derbišajerom.

Bolton je u gostima savladao Vest Hem 3:1. Gosti su do pobede stigli pogocima Apsona u 48. minutu (autogol) i Elmandera u 68. i 84. minutu. Jedini strelac za domaće bio je Nobl u 79. minutu iz penala. Vest Bromvič je na svom terenu pobedio Sanderlend 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Odemvingi u 81. minutu.

Totenhem je u gostima nadigrao Stouk 2:1. Pogotke za londonski klub dao je Bejl u 20. i 30. minutu, dok se kod domaćih u listu strelaca upisao Fuler u 25. Everton i Vulverhempton igrali su 1:1. Domaći su poveli golom Kejhila u 43. minutu, a izjednačio je Ebanks-Blejk u 74. Srpski reprezentativac Nenad Milijaš ceo meč je pratio sa klupe za rezervne igrače Vulvsa.

Šampioni Engleske, ekipa Čelsija, demolirala je Vigagan sa 6:0 uz sjajnu partiju napadača Drobekoji je tri puta asistirao svojim saigračima. Pogotke za ekipu sa "Stamford bridža" postigli su Maluda u 34, Anelka u 48. i 52, Kalu u 78. i 89. i Benajun u 90. minutu. Za londonski klub igrao je i srpski reprezentativac Branislav Ivanović. On je mel počeo u startnoj postavi, a zamenjen je u 63. minutu. Srbin je u 37. minutu zaradio žuti karton i imao je par slabijih intervencija.

U nedelju će se sastati Njukasl i Aston Vila, odnosno Fulam i Mančester junajted, dok će u ponedeljak igrati Mančester siti i Liverpul.