1
Sreda 18.08.2010.
22:39

Remi Partizana i Anderlehta

Fudbaleri Partizana i Anderlehta igrali su večeras u Beogradu bez pobednika, 2:2 (0:0) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Gosti su poveli u 53. minutu pogotkom Žilea, a izjednačio je Kleo u 58. Partizan je poveo 2:1 autogolom Jucjaka u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Juhas u 67.

Utakmica je odigrana pred oko 33.000 gledalaca, a trener Partizana Aleksandar Stanojević odlučio je da u startnu postavu uvrsti Almamija Moreiru, koji se oporavio od povrede. Belgijanci su ušli agresivnije u meč, a prvi šut ka golu protivnika imali su u trećem minutu. Međutim, odlično je intervenisala odbrana Partizana ispred Suareza.

"Crno-beli" su imali više od igre u narednih 10 minuta, a domaći fudbaleri nisu uspeli da upute šut ka golu protivnika posle dva uzastopna kornera. Igrači Anderlehta su u većem delu prvog dela meča kontrolisali igru na sredini terena, a Lukaku je u 23. minutu šutirao visoko preko gola.

Partizan je pokušavao dugim loptama preko Ilieva i Klea da ugrozi Protoa, ali bez izglednih šansi za postizanje gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova, a igrači oba kluba nisu uputili šut u okvir gola protivnika.

Anderleht je poveo u 53. minutu. Žile je iskoristio odličan centaršut i neometan sa oko pet metara pogodio mrežu Ilića. Partizan je potom krenuo agresivnije, a "crno-beli" su od izjednačenja stigli u 58. minutu. Ilić je odlično lobovao odbranu gostiju i uposlio Klea, koji je utrčao iz drugog plana i pogodio mrežu gostiju za 1:1.

Partizan je poveo u 64. minutu. Iliev je odlično centrirao, a lopta je došla do Lecjaka koji je neodbranjivim šutem poslao u sopstvenu mrežu. Usledilo je potom veliko oduševljenje navijača na stadionu u Humskoj, ali je Anderleht samo tri minuta kasnije izjednačio.

Gosti su izveli slobodan udarac, ali je Kanu bio brži od golmana Radiše Ilića i loptu petom vratio u peterac do Juhasa kome nije bilo teško da pogodi mrežu "crno-belih".

Belgijanci su potom zaigrali angažovanije, a Polak je u 70. minutu sa oko 30 metara šutirao pored gola Ilića. Petrović je u 79. minutu pokušao sa oko 30 metara da iznenadi Protoa, ali je golman Anderlehta izbacio loptu u polje. Ilić je samo minut kasnije pokušao posle odličnog prodora da iznenadi golmana gostiju, ali promene rezultata do kraja utakmice nije bilo.

Revanš meč biće odigran za šest dana u Briselu.

Partizan - Anderleht 2:2 (0:0)

(Kleo 58', Jucjak 64'ag - Žile 53', Juhas 67')
Stadion Partizana. Gledalaca: 33.000. Glavni sudija: Klasu Bo Larsen (Danska). Pomoćne sudije: Henrik Sonderbi, Anders Norestrand (Danska).

Partizan: R. Ilić, Lazevski, Stevanović, Krstajić, M. Jovanović, Tomić (od 74' Davidov), Petrović, Moreira (od 52' Smiljanić), S. Ilić, Kleo, Iliev (od 87' Bogunović).
Anderleht: Proto, Mazuh, Dešaht, Lecjaks, Polak (od 90' Badibanga), Suarez, Kujate, Juhas, Žile, Busufa (od 84' Mareček), Lukaku (od 61' Kanu).