Subota 14.11.2009.
20:31
Vestionline; Sportservis A

Lazović doneo pobedu "orlovima" u Belfastu

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras selekciju Severne Irske rezultatom 1:0 u prijateljskom meču, koji je odigran na stadionu "Vindzor park" u Belfastu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Danko Lazović u 57. minutu. Ovo je bio 10. gol napadača PSV-a u dresu nacionalnog tima.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a Srbija je najbolju šansu propustila u 43. minutu. Kolarov je odlično prošao po levoj strani, uputio je centaršut do Tošića, koji iz prve loptu šalje do Kuzmanovića, ali vezni igrač Štutgarta šutira preko gola.

Naša selekcija ima prva šansu u drugom poluvremenu, ali u 47. minutu niko od napadača Srbije nije ispratio odličan centaršut Krasića. Već u narednom napadu odlična prilika za domaćina. Brand prima loptu u šesnaestercu gostiju, ali je šutirao pored leve stative gola Isailovića.

Srbija je u vodjstvo došla u 57. minutu. Tošić je stigao loptu po levoj strani, a onda je uputio loptu u šesnaesterac Iraca. Kačar je propustio loptu kroz noge na koju natrčava Lazović i plasira je u mrežu gola domaćih.

Irska je pokušavala do kraja utakmice da stigne do izjednačenja, ali je njihove napade odlično zaustavljala odbrana Srbije. U 77. minut igru je napustio i jedini strelac na meču i kapiten Srbije u drugom poluvremenu Danko Lazović, a zamenio ga je debitant u reprezentativnom dresu Dejan Lekić.

Srbija za četiri dana igra još jednu prijateljsku utakmicu, a rival 'Orlovima' u Londonu biće Južna Koreja. Meč se igra na stadionu Fulama, 'Krejven Kotidžu' sa početkom od 15.30 časova.

SEVERNA IRSKA: Tejlor - Evans, Mekartni, Kregan, Laferti, Hjuz, Berd, Brant, Mekgin, Dejvis, Fini.

SRBIJA: Isailović - Rukavina, Luković, Vidić, Kolarov - Kuzmanović, Milijaš, Petrović - Jovanović, Tošić, Lazović.
Ušli sa klupe: Miloš Krasić, Gojko Kačar, Miloš Ninković, Neven Subotić, Jagoš Vuković, Dejan Lekić.