0
Nedelja 15.08.2010.
19:11 >> 00:28h

Remi Liverpula i Arsenala

Fudbaleri Liverpula i Arsenala igrali su danas na "Enfild Roudu" bez pobednika 1:1 u derbi meču prvog kola engleske Premijer lige.

Liverpul je poveo golom Davida N'Goga u 47. minutu. On je dobio loptu od Džonsona na oko 10 metara od gola Almunije, a onda je preciznim udarcem pogodio mrežu "tobdžija".

Arsenal je do izjednačenja stigao u 90. minutu. Rosicki je odlično šutirao ka golu Reine, a lopta je pogodila stativu. Lopta se potom od stative odbila do Reine, koji ju je nespretnom intervencijom sproveo u svoju mrežu.

Liverpul je od 45. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je novo pojačanje ekipe s "Enfilda" Džo Kol dobio crveni karton posle starta nad Koščielnim.

Srpski reprezentativac Milan Jovanović debitovao je za Liverpul u Premijer ligi. On je odigrao prvih 65. minutu utakmice, a Srbin je imao jednu polupriliku za postizanje gola u prvom poluvremenu. Jovanović je u 65. minutu ispraćen ovacijama navijača sa "Enfilda", a umesto njega u igru je ušao Maksi Rodrigez.

Arsenal je takođe meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 90. minutu isključen Koščielni.

Menadžer Liverpula Roj Hodžson izjavio je da je njegov klub ispustio pobedu.

"Razočaran sam što smo ispustili dva boda, bila je to naša dobra partija. Momci su radili jako naporno, čak su i sa 10 igrača uspevali da dođu do prilika. Krivo mi je što za ovoliki trud nismo nagrađeni sa tri boda", rekao je Hodžson.

Menadžer Arsenala Arsen Venger tvrdi da su njegovi izabranici zasluženo stigli do boda.

"Imali smo puno loptu u nogama. Liverpul je igrao dobro i imao šanse, ali ni mi se nismo predavali. Ovo je dobar rezultat za nas. Šamak je najzaslužniji za gol, a Koščielni je odigrao vanserijski, bio je impresivan uprkos isključenju na kraju", dodao je Venger.

Juče je odigrano osam mečeva prvog kola Premijer lige, a svoje debitantske nastupe u okviru engleskog fudbalskog šampionata imali su Aleksandar Kolarov u Mančester Sitiju, i Nikola Žigić u Birmingemu.