0
Sreda 11.08.2010.
11:22

Italija poražena na Prandelijevom debiju

Selektor fudbalske reprezentacije Italije Ćezare Prandeli nije se proslavio na svom debiju pošto je četvorostruki šampion sveta poražen od Obale Slonovače rezultatom 1:0 (0:0) u prijateljskom meču.

Debitovao porazom na klupi "Azura" - Ćezare Prandeli

Jedini gol na meču postigao je član Mančester sitija Kolo Ture u 55. minutu meča kada je glavom matirao golmana "azura" Salvatorea Sirigu.

Italija, koja je igrala u znatno izmenjenom sastavu u odnosu na onaj sa Mundijala u Južnoj Africi imala je svoje prilike na ovom meču, a najbolju je propustio Mota pogodivši stativu početkom drugog dela igre. Italijani su u nastavku imali dominaciju, ali nisu uspeli da postignu gol, a posebno se ispromašivao povratnik u reprezentaciju, Antonio Kasano.

Prandeli je na klupi "azura" zamenio Marčela Lipija, koji je sa Italijom osvojio dva boda u grupi na Mundijalu.

U utorak je odirana još jedna prijateljska utakmica, u kojoj su reprezentacije BiH i Katara igrale nerešeno 1:1.

Domaćin je na sarajevskoj Grbavici poveo već u 9. minutu, strelac je bio Vedad Ibišević na asistenciju Edina Džeke. Međutim, gosti su izjednačili u 60, preko Majeda iz penala.

Fudbalska reprezentacija Brazila savladala je selekciju SAD rezultatom 2:0 (2:0) u prijateljskom meču koji je pred 77.000 gledala odigran u američkom Ist Ruterfordu.

Novi selektor "karioka" Manu Menezes debitovao je tako pobedom na klupi šestostrukog prvaka sveta gde je zamenio Karlosa Dungu nakon Mundijala.

Golove za Brazil postigli su igrači koji nisu igraju u JAR, 18-godišnji fudbaler Santosa, Nejmar, koji je bio precizan u 28. minutu i napadač Milana Alešandre Pato, čiji je šut završio u mreži na isteku prvog dela igre za konačnih 2:0.

Bosna i Hercegovina - Katar 1:1 (1:0)