0
Nedelja 10.03.2019.
22:31

Ben Jederova za 13 minuta postigao 3 gola (VIDEO)

Fudbaleri Sevilje pobedili su Real Sosijedad na svom terenu u 27. kolu španske La Lige rezultatom 5:2, a najzapaženiji akter meča bio je napadač domaćih Visam ben Jeder.

twitter.com/sevillafc
Visam ben Jeder, sa saigračima

Sjajni napadač je postigao het-trik u periodu od samo 13 minuta. U 48. je iskoristio asistenciju Hesusa Navasa i vešto "bocnuo" loptu u mrežu, u 58. je odbijenu loptu vratio u gol sa pet metara, dok je u 61. iskoristio veliku grešku golmana i defanzivca gostiju i sa preko 25 metara plasirao loptu u praznu mrežu.

Tim golom, Andalužani su došli do vođstva od 4:1 i rešili pitanje pobednika. Pre toga je Pablo Sarabija u 25. doveo domaće do prednosti od 1:0, a tri minuta kasnije Ojarzabal je poravnao na 1:1. Konačan rezultat postavio je isti igrač autogolom u 69.

Sevilja je sad šesta na tabeli sa 40 bodova. Sosijedad je deveti sa 35.

U drugom meču Viljareal je pobedio Levante na strani 2:0, golovima u nadoknadi vremena. Najpre je Rober postigao autogol u 90+3, da bi Čukvueze u 90+6. potvrdio trijumf.

Žuta podmornica je pobegla iz zone ispadanja i sad je 17. sa 26 poena, Levante je 15. sa 30.