Sreda 06.02.2019.
17:23
b92.net, Vestionline A

Partizan remizirao sa "Grofovim" Rusima

Fudbaleri Partizana remizirali 0:0 su sa ruskim timom Krilja Sovjetov u četvrtom, pretposlednjem meču na pripremama u Turskoj.

partizan.rs
Duel sa meča

Crno-beli su nakon dva minimalna poraza savladali ukrajinskog velikana Šahtjor, pa sa mnogo više samopouzdanja ušli u novi susret, ali ipak ostali bez trijumfa.

Pre meča srdačno su se pozdravili trener Partizana Zoran Mirković i bivši strateg Crvene zvezde, a sada trener Krilja Sovjetov, Miodrag "Grof" Božović.

Partizan je prvi zapretio u desetom minutu, nakon centaršuta Tošića iz kornera, Urošević je dva puta šutirao, ali oba puta je pogađao defanzivca Krilja.

Šest minuta kasnije odgovorili su Rusi. Šajdaev je istrčao ispred Kljajića, ali je Partizanov golman sjajno reagovao.

Nije bilo uzbuđenja u Beleku do finiša poluvremena, kada je Partizan imao najbolju gol šansu. Georgijević je proigrao Tošića koji izlazi sam na Rižikova, ali mu golman ruskog tima brani šut u 42. minutu.

Minut pre pauze Enake je dobro šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je prebacio prečku. Odmah na startu drugog poluvremena Šehović je loše reagovao i laktom udario u lice protivnika. Usledio je drugi žuti karton, međutim ne i isključenje već samo zamena jer je prijateljska utakmica.

Fudbaleri Partizana nastavili su sa napadima. U 60. minutu glavom pokušao je Urošević, ali je Rižik sjajno reagovao. Dvanaest minuta kasnije prilika sa ruski tim, a Popović je rutinski intervenisao.

Drugim žutim kartonom isključen je i Vulićević. Mirković je sa klupe podigao mladog ofanzivca Filipa Stevanovića, rođenog 2002. godine.

Rusi su u 85. minutu imali jednu od najboljih prilika na meču. Probili su po desnom boku, ali golman Partizana nije morao da reaguje jer je šut završio tik pored stative, dok je Partizan ozbiljno zapretio u 91. minutu preko Rikarda, ali je odlilčnog odreagovao ruski golman.

Nedugo nakon loše izvedenog kornera crno-belih sudija je svirao kraj utakmice, a izabranici Zorana Mirkovića će u četvrtak, duelom sa Mladosti iz Doboja, moći da dođu do druge pobede na pripremama.