0
Sreda 04.08.2010.
23:20

LŠ: Šerif izbacio Dinamo!

Fudbaleri moldavskog Šerifa napravili su veliko iznenađenje plasmanom u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su eliminisali Dinamo u Zagrebu u trećoj rundi posle boljeg izvođenja penala.

Susret na "Maksimiru" završen je 1:1, kao i pre sedam dana u Tiraspolju. Pošto ni posle 30 minuta ekstra vremena nije bilo promena, pristupilo se penalima. Posle mnogo drame Šerif je bio srećniji i rezultatom 6:5 otišao u plej-of, dok će Dinamo takmičenje nastaviti u plej-ofu Lige Evrope.

Treba reći da je u regularnom delu vodeći gol za Šerif postigao Srbin Vladimir Volkov u 16. minutu, dok je izjednačenje "modrima" doneo Samir sa penala u 54. minutu.

Veliko iznenađenje napravio je i švajcarski Jang Bojs koji je trijumfom u Istanbulu 1:0 eliminisao Fenerbahče.

Posle dosta uzbuđenja u Solunu, Ajaks je uspeo da eliminiše PAOK (3:3) i nastavi put ka Ligi šampiona. Vodili su Grci 1:0, ali je tim iz Amsterdama preokrenuo na 3:1. PAOK se vratio u meč, a tragičar je Vladimir Ivić koji je kod 2:3 promašio penal 13 minuta pre kraja.

Plasman u plej-of obezbedili su još kijevski Dinamo, Rozenborg, Braga, Sparta iz Praga, Salcburg, Kopenhagen, Žilina i Zenit. Žreb za plej-of na programu je u petak u Nionu.

U revanš mečevima trećeg kola kvalifikacija za fudbalsku Ligu šampiona, postignuti su sledeći rezultati: