0
Sreda 16.01.2019.
20:40

Ronaldo posvojio prvi trofej sa Juventusom

Fudbaleri Juventusa pobedili su Milan minimalnim rezultatom i osvojili trofej Superkupa Italije.

twitter.com/juventusfc
Kristijano Ronaldo, proslavlja gol

Juventus je sa 1:0 bio bolji od velikog rivala Milana na meču odigranom u Saudijskoj Arabiji, na prepunom stadionu u Džedi.

"Stara dama" je bila bolji rival i zasluženo je pobedila na utakmici koja je ipak, uz malo sreće za formalne goste, mogla i da bude komplikovanija.

I pored velikog broja napada Juvea u prvom poluvremenu najizgledniju šansu imao je Milan, kada je Patrik Kutrone iz jedne neizgrađene pozicije šutirao nedovoljno precizno i pogodio prečku.

Juve je pojačao ritam u nastavku igre i konačno došao do gola. Strelac je bio Kristijano Ronaldo koji je iskoristio najbolju šansu na utakmici i na kraju, ispostavilo se, doneo pobedu i trofej svojoj ekipi.

Sudije nisu imale lak zadatak tokom drugih 45 minuta s obzirom da su Juventusu poništena dva gola u tom delu igre, a šampion Italije je propustio nekoliko velikih šansi i jednom prilikom pogodio i stativu.

"Rosonerima" je sudbinu zapečatio Frenk Kesi koji je 15ak minuta pre isteka regularnog dela utakmice dobio direktan crveni karton.

Ovo je bio prvi trofej koji je Kristijano Ronaldo osvojio u Italijanskom fudbalu otkako je leta 2018. došao u Juventus iz španskog Real Madrida. Ovo je, ujedno, bio Juventusov osmi trofej Superkupa Italije.