0
Petak 11.01.2019.
11:29

Kup Floride: Jović iznudio autogol za pobedu (VIDEO)

U polufinalu petog revijalnog turnira u američkoj saveznoj državi Ajntraht savladao Sao Paolo s 2:1, a Flamegno uspešniji od Ajaksa na penale.

eintracht.de
Filip Kostić u duelu s igračem Sao Paola

Ajntraht i Sao Paolo su se sastali u Seint Pitersburgu. Nemački tim, u kojem je od početka igrao Filip Kostić, poveo je golom Hrvata Anta Rebića u 5. minutu iz penala. Nene je izjednačio u 55. minutu, a bundesligaš je pobedu postigao autogolom u 64.

Jovićev nezgodan centaršut zbunio je odbranu i golmana Sao Paola

Luka Jović, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, ubacio je sa strane loptu u peterac, igrač i golman brazilskog tima su omeli jedan drugog pa je ona završila preko gol-linije. Mijata Gaćinovića nije bilo u Ajntrahtovom timu.

U Orlandu su igrali Ajaks i Flamengo. Holandski tim je dvaput imao prednost (Huntelar u 16, Labijad u 34), a brazilski velikan je preko Uribea u 19. i 43. minutu sustizao njegovo vođstvo. U drugom poluvremenu mreže su mirovale.

Odluka je pala na penale. Uspešniji je bio Flamengo s 4:3. Dva poslednja izvođača holandskog velikana nisu bili precizni: prvi je pogodio stativu, a drugi je šutirao visoko preko gola. Dušan Tadić se nije našao u Ajaksovom timu.

U noći između petka i subote po našem sastaju se Ajaks - Sao Paolo i Ajntraht - Flamengo.