0
Četvrtak 20.12.2018.
01:20

Penal? Nije problem za Dušana (VIDEO)

Tadić postigao dva gola s bele tačke za Ajaks u osmini finala holandskog kupa: jedan u igri, drugi u penal-seriji.

ajax.nl
Tadić na meču s Rodom

Ajaks se namučio kao gost Rode, koja sada igra u drugoj ligi. Kada je Dušan Tadić postigao gol u 13. minutu, mislilo se da je to uvod u sigurnu, čak ubedljivu pobedu potpunog favorita. Domaćin je izjednačio u 36. minutu isto s bele tačke. Nadalje su mreže ostale mirne i u produžecima.

Pristupilo se izvođenju penala. Seriju je otvorio Tadić. Još jednom je nadmudrio 18-godišnjeg Radomira Novakovića, potencijalnog reprezentativca Srbije za uzrast do 19 godina.

Roda nije iskoristila prva dva udarca. Jedan od onih koji su zatim bili precizni u njenom timu bio je Ognjen Gnjatić, nekadašnji fudbaler Rada. U Ajaksovom timu penal nije iskoristio samo Matijas de Ligt, a odusdni je dao Blind iako je malo nedostajalo da mu Novaković odbrani - 4:2. Penali su izvođeni tako što tim koji šutira drugi zatim šutira prvi.

Ajaks je rekorder po broju trofeja u nacionalnom kupu. Ima ih 18, ali nijedan posle 2010. Izgubio je u finalu i 2011. i 2014.