0
Sreda 19.12.2018.
22:41

Još dva Jovićeva gola, s Alkaserom na čelu liste strelaca (VIDEO)

Naš sjajni napadač zaslužan što je Ajntraht došao do boda u gostima kod Majnca (2:2).

EPA/Ronald Wittek
Jović postiže prvi gol protiv Majnca

Majnc je dva puta vodio u meču 16. kola Bundes lige golovima švedskog napadača Robina Kvaisona (10. i 36. minut), ali je Jović dvaput izjednačio (31. i 45+1). U drugom poluvremenu mreže su ostale netaknute.

Prvi pogodak na dodavanje Filipa Kostića pogledajte OVDE, a drugi glavom posle kornera koji je izveo Holanđanin De Guzman OVDE. Od početka je igrao i Mijat Gaćinović, koji je zamenjen u 72. minutu.

Jovićev drugi pogodak

Naš mladi as se tako s 12 pogodaka poravnao na čelu liste strelaca sa Špancem Pakom Alkaserom, udarnom iglom Borusije iz Dortmunda, koja danas slavi 109. rođendan, ali za to juče nije marila Fortuna jer ju je u Diseldorfu savladala s 2:1. Utešni pogodak dao je Alkaser (81. minut), što mu je bio deseti gol kao rezerviste. Prvi put se u istoriji Bundes lige dogodilo da igrač koji ulazi s klupe postigne deset u jednoj sezoni. Do sada je rekord bio devet.

Jović daje gol na svakih 88 minuta. To je najbolji učinak ikada u nemačkom prvenstvu uzimajući u obzir fudbalere s najmanje 20 utakmica.