Realovi "duplo golo" neuspesi i jedan dupli poraz kojem je kumovao Galić
Inter 1967, Ajaks 1995, Liverpul 2009. i CSKA sada su savladali madridskog velikana u oba susreta bez primljenog pogotka u vodećem klupskom takmičenju evropskog fudbala.
Real je već bio obezbedio prvo mesto u grupi pa je njegov trener Santijago Solari na megdan moskovskom CSKA poslao u proseku treći najmlađi tim "kraljevskog kluba" u Ligi šampiona (24 godina i sto dana), a najmlađi u poslednjih 13 godina. To mu se obilo o glavu. Madridski velikan, trostruki uzastopni prvak Evrope, pretrpeo je najubedljiviji poraz kod kuće ikada u evrokupovima jer mu se prvi put u 252 utakmice desilo da izgubi s najviše tri gola razlike (3:0).
"Armejci" su stali rame uz rame s još samo tri tima, tri velikana, koji su savladali Real i na svom i na njegovom terenu kad su se sreli u vodećem evropskom klupskom takmičenju. U Moskvi je bilo 1:0 pa se može reći da je i CSKA utkao sebe u razloge za smenu Hulena Lopetegija s kormila "kraljevskog kluba" u kriznim danima ove sezone. Na žalost Moskovljana, ni to nije bilo dovoljno da se dočeka evropska "vesna" jer je Viktorija u Plzenju pobedila Romu u poslednjem kolu, što je češskom prvaku i trebalo za plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope s trećeg mesta u grupi.
Prethodni rival koji je pre CSKA bio uspešniji od Rela oba puta jeste Liverpul. U osmini finala 2008/09. pobedio je na stadionu "Santijago Bernmabeu" s 1:0, a u revanšu na Enfildu pregazio je Madriđane sa 4:0. U istoj toj sezoni, ali u takmičenju po grupama duplu pobedu je ostvario i Juventus: prvo 2:1 u Torinu pa 2:0 u Madridu uz tri gola Alesandra del Pjera.
U osmini finala 2007/08. sa po 2:1 dalje je otišla Roma. Bajern je duple pobede postigao u dve uzastopne sezone. U drugom krugu u takmičenju po grupama 1999/2000. bilo je 4:2 i 4:1, a dogodine u polufinalu 1:0 i 2:1. Ali, Real se s punom merom revanširao u polufinalu 2000. Jedina pobeda u četiri meča u toj sezoni s Bavarcima, ostvarena u Madridu u prvoj utakmici (2:0), bila je i najvažnija. Bajern je u revanšu pobedio sa samo 2:1, a madridski velikan je na kraju i podigao trofej jer je u finalu na stadionu "Francuska" u Sen Deniju preslišao Valensiju s 3:0.
U sezoni 1995/96. i Ajaks je kao CSKA postigao dve pobede u grupi bez primljenog pogotka. U Amsterdamu je bilo 1:0, a u Madridu 2:0. Holandski velikan je tada dogurao do finala, ali je pao na penale protiv Juventusa onda kada je odlučujući pogodak postigao Vladimir Jugović.
Pre Lige šampiona, dok se igrao Kup evropskih šampiona, Inter je u četvrtfinalu 1967. pobedio s 1:0 u Milanu i s 2:0 u revanšu. Bilo je to u sezoni posle one u kojoj je Real u finalu u Briselu savladao Partizan s 2:1.
Nedugo zatim, u sezoni 1969/70, u drugom kolu, što je bila osmina finala, podvig je načinio belgijski Standard. Pobedio je u Liježu s 1:0, a u Madridu s 3:2 pobednosnim pogotkom Milana Galića u 65. minutu, tek što je Partizanov legendarni golgeter ušao u igru. Galić je u prvom meču igrao od početka, a u obe utakmice Standardova udarna igla bio je Silvester Takač, jedan od nezaboravnih asova Vojvodine. Belgijski tim je poklekao u sledećem kolu, pošto je Lids pobedio sa po 1:0 oba puta.
I na kraju, 1972/73, u to vreme neprikosnoveni Ajaks, uputio se i ka trećoj uzastopnoj tituli evropskog prvaka i preko Reala. U prvoj utakmici polufinala pobedio je u Amsterdamu s 2:1, a u revanšu s 1:0.