0
Utorak 04.12.2018.
23:29

Siti lako sa Votfordom, Milivojević strelac u porazu Palasa (VIDEO)

Na startu 15. kola Premijer lige Mančester siti je savladao Votford, a na meču Kristal Palasa i Brajtona strelac je bio Luka Milivojević.

cpfc.co.uk
Milivojević postiže utešni gol iz penala protiv Brajtona

Srpski vezista je pogodio s bele tačke u 81. minutu (gol pogledajte OVDE), ali je samo smanjio ubedljivu prednost Brajtona, koji je slavio sa 3:1. To mu je treći pogodak u ovoj sezoni Premijer lige, a i prva dva je dao iz penala, kada je Kristal palas igrao 2:2 na svom stadionu s Arsenalom. U porazu protiv Evertona na Gudisonu s 2:0 Džordan Pikford mu je odbranio udarac. Ukupan učinak s bele tačke u engleskom prvenstvu mu je 12-14.

Na meču s Brajtonom viđeno je dosta zanimljivosti, napadač domaćina Glen Marej je iz penala doneo prednost u petom minutu, da bi potom štoper Brajtona Šejn Dafi dobio crveni karton u 28.

Balogun je zamenio Grosa u 31. i u istom minutu postigao gol, a slično je odradio Floran Andon. On je zamenio Mareja u 35. minutu, a u četvrtom minutu nadoknade povisio na 3:0.

Mančester siti je sa 2:1 savladao Votford golovima Liroja Sanea i Rijaza Mahreza. Nemac je doneo 1:0 "građanima" u 40. minutu, a Alžirac je duplirao prednost gostiju u 51. Duakure je pogotkom samo smanjio prednost protivnika.

Vest Hem je odigrao još jedan briljantan meč pobedivši Kardif na domaćem terenu sa 3:1.

Sve je krenulo kada je Fabijanski odbranio penal Ralsu u 35. minutu, pa gosti iz Velsa nisu uspeli da povedu i na poluvreme se otišlo bez golova.

"Super izmena" Lukas Peres, koji je zamenio povređeno Marka Arnautovića, za samo pet minuta postigao je dva gola, a na 3:0 je povosio Mičal Antonio. Gol za goste postigao je Marfi u petom minutu nadoknade meča.

Atraktivni Bornmut takođe je slavio, oni su bili bolji od Hadersfilda na domaćem terenu sa 2:1.

Tim Edija Haua je rešio meč za 20ak minuta – Rajan Frejzer i Kalum Vilson su po jednom asistirali i pogodili, i sa ta dva gola doneli pobedu svojoj ekipi.

Hadersfild je u 38. smanjio preko Terensa Kongola, nastavio da napada svim silama i apsolutno nadigrao domaćina, međutim nije uspeo da postigne više nijedan pogodak.