0
Nedelja 02.12.2018.
15:07

Čelzi pobedu začinio hiljaditim golom kod kuće u Premijer ligi (VIDEO)

U gradskom okršaju u 14. kolu enleskog prvenstva na "Stamford Bridžu" savladan Fulam s 2:0.

Tanjug/AP
Upinjanje Aleksandra Mitrovića ne meču s Čelzijem

U prethodnih 26 utakmica u Premijer ligi Fulam je pobedio Čelzi samo u martu 2006. Na svom stadionu ga je savladao s 1:0 golom portugalskog napadača Luisa Boa Mortea.

Ni posle 12 godina nije bilo drugačije. "Plavci" su ponovo opravdali ulogu potpunog favorita. Gol Španca Pedra Rodrigeza za vođstvo s 1:0 već u 4. minutu, kojim je savladao zemljaka Serhija Rika, bio je i Čelzijev hiljaditi na "Stamford Bridžu" u Premijer ligi. Kao domaćini više su postigli samo Mančester junajted (1.079) i Arsenal (1.029), koji u 14. kolu igra kod kuće s Totenhemom u još jednom gradskom derbiju dana.

Chelsea 1x0 Fulham Pedro #chelsea #westham #premierleague

A post shared by Futebol PK (pk_futebol) on Dec 2, 2018 at 5:52am PST

Prednost je udvostručio Ruben Loftus-Čik u 82. minutu. Engleski napadač je ušao u igru u 67. minutu umesto Hrvata Matea Kovačića.

Aleksandar Mitrović nije bio zapažen u Fulamovom napadu, ali je poneo kapitensku traku kada je iz igre izašao Tom Karni.

Čelzi je bez poraza na svom terenu u poslednjih 11 utakmica u Premijer ligi. Ima šest pobeda i pet remija.