Junajted gubio pa izvukao bod, Kristal Palas do treće pobede u sezoni

Odigrani su mečevi 14. kola Premijer lige na kome su viđeni mnogobrojni golovi.

EPA/Nigel Roddis
Fudbaleri Mančester junajteda

Fudbaleri Kristal Palasa došli su do treće pobede u ovoj sezoni pošto su savladali Barnli sa 2:0 u 14. kolu Premijer lige, pogocima Mekartura i Taunsenda. Srpski fudbaler Luka Milivojević odigrao je ceo meč, ali se nije upisao u listu strelaca.

Hadersfild je obradovao navijače već posle nepunih 60 sekundi kada je Jorgensen pogodio mrežu protiv Brajtona, ali opet, bodovi nisu ostali na "Kirkles stadionu".

Gosti su preko Dafija izjednačili u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi potpuni preokret doneo Andone na isteku 70. minuta.

Lester je posle 23 minuta osigurao trijumf protiv Votforda, jer su Vardi i Medison pogađali mrežu Stršljenova, dok je Njukasl poražen na domaćem terenu od Vest Hema. Ćićarito je postigao dva pogotka, a potom je i Felipe Anderson u 93. postavio konačan rezultat.

Mančester siti i dalje ne zna za poraz u ovoj sezoni. Tim Pepa Gvardiole zabrinuo je navijače kada je bilo 1:1 posle prvih 45 minuta, ali je u nastavku najpre Sterling, a onda Gindogan potvrdio 12. pobedu šampiona Engleske.

Žoze Murinjo iznenadio je sve odlukom da Nemanju Matića postavi na mesto centralnog beka, zajedno sa Filom Džonsom. Da to nije njegovo mesto, videlo se i posle prvog gola domaćina, u 13. minutu. Baš po njegovoj strani je Armstrong pucao i zatresao mrežu. Samo šest minuta kasnije, Sedrik Soareš je zemljaka doveo na ivicu očaja kad je pogodio iz slobodnog udarca.

Ipak, sve se preokrenulo. Za samo pet minuta gosti su izjednačili. Prvi strelac je bio povratnik Romelu Lukaku, pa i Ander Erera. U nastavku, gost nije imao sreće, ali ni ideju kako da probije bedem Svetaca.