0
Sreda 07.11.2018.
21:57

Preokret Junajteda u Torinu, Tadić spasio Ajaks

Mančester junajted izjednačio u Torinu protiv Juventusa u 86, a pobedu obezbedio u 90. minutu. Dušan Tadić spasio Ajaks, Hofenhajm ogromnim srcem do boda u Lionu, u okviru 4. kola Lige šampiona.

twitter.com/crvenazvezdafk

U Torinu je bilo veče igrača koji su postizali golove bivšim klubovima. Kristijano Ronaldo je doveo Juventus u vođstvo u 65. minutu volejem posle sjajnog pasa Bonućija. Do samog finiša Stara dama je imala sve u svojim rukama, ali Mata je fantastičnim golom iz slobodnog udarca izjednačio u 86. minutu. Potpuni preokret doneo je još jedan "bludni sin" Pol Pogba, mada je gol pripisan Aleksu Sandru, jer je njega poslednjeg udarila posle udarca glavom Francuza u 89. minutu.

Dušan Tadić je postigao izuzetno bitan gol za Ajaks, pošto je doneo izjednačenje u Lisabonu protiv Benfike. Na ovaj način Ajaks je ostao sa četiri boda prednosti u odnosu na Benfiku i dva kola pred kraj ima gotovo dobijenu situaciju kada je borba za drugo mesto u pitanju.

Najubedljiviju pobedu ostvario je Mančester Siti 6:0 protiv Šahtjora, a u centru pažnje pored trostrukog strelca Gabrijela Žesusa bio je i Rahim Sterling, koji je bio akter jednog od najbizarnije dosuđenih penala u skorije vreme. Ovom pobedom praktično je izborio plasman u drugu fazu jer ima čak šest bodova više od trećeg Hofenhajma, koji je igrao u Lionu 2:2, iako je imao igrača manje dobar deo utakmice.

Aktuelni šampion Evrope Real odigrao je najbolji meč sezone. Kraljevski klub slavio je u Plzenju 5:0 uz dva gola Karima Benzeme, a drugi gol mu je 200. za najtrofejniji evropski klub. Golove su još postigli Kazemiro, Bejl i Kros.