0
Nedelja 04.11.2018.
18:49 >> 21:07h

Gomeš i Enake matirali Vojvodinu

Fudbaleri Partizana savladali su novosadsku Vojvodinu sa 2:0 u utakmici 15. kola Superlige Srbije.

MN Press
Prva pobeda Partizana posle četiri kola

Utakmica na stadionu Partizana nije obilovala lepršavim fudbalom, ali su domaćini uspeli da prekinu niz od tri remija.

Prvo je Rikardo Gomeš načeo mrežu golmana Rockova, pogotkom u 29. minutu. Portugalac je promašio penal, koji je skrivio Milojević, ali mu se lopta vratila na nogu, dovoljno za zicer.

Strelac prvog gola je zamenjen u 88. minutu, Enake je ušao umesto njega i u prvom narednom napadu postigao pogodak.

Lazar Arsić je u 67. minutu overio prečku iz slobodnjaka, što bi bilo najozbiljnije ugržovanje gola Vladimira Stojkovića.

Pobednici ovog meča su uspeli da pređu Čukarički na trećoj poziciji, a u sledećem kolu igraju protiv Radnika iz Surdulice.

Kraj utakmice.

90. minut - Pripretila je Vojvodina preko gojkova u kontra - napadu.

89. minut - GOL ! 2:0 ! Enake ! Finalna izmena Bate Mirkovića urodila je plodom. Rumunski napadač je zamenio Gomeša i ni minut nije proveo u igri, a postigao je, kako izleda, pogodak kojim se krunišu tri boda "crno - belih".

84. minut - Poslednja izmena u ekipi Vojvodine, Gojkov na mesto Đuričina.

77. minut - Prva izmena u Partizanu - Kosović za Đerleka.

67. minut - Prečka Arsića ! Fudbaler gostiju koji je ušao u igru na startu drugog poluvremena izveo je dobar slobodnjak sa 25 metara, ali šut levicom se odbija od okvira gola.

62. minut - Druga izmena kod Novosađana, izlazi Fofana, ulazi Gajić.

Počelo je drugo poluvreme.

Izmena pred početak drugog poluvremena u Vojvodini: Asić umesto Milojevića.

Kraj prvog poluvremena.

41. minut - Najbolja šansa za Vojvodinu. Milojević šalje loptu na drugu stativu, Eze ne zahvata dobro polu-niski centar šut, mada mu je Stojković iskakanjem dobro parirao.

35. minut - Strelac jedinog gola u ofsajdu.

29. minut - GOL ! 1:0 ! Gomeš ! Odbranio je Rockov šut Portugalca, ali je Gomeš pokupio odbitak i doneo prednost domaćoj ekipi.

29. minut - Penal ! Posle duplog pasa, Janković biva srušen od strane Nemanje Milojevića za nesumnjivi jedanaesterac

20. minut - Naredni napad crno - belih i solidan šut Rikarda Gomeša korak unutar šesnasterca. "Kifla" Portugalca u rukama Rockova.

19. minut - Janković izvodi slobodan udarac blizu desnog auta, šalje centar - šut u srce kaznenog prostora, ali se Valjente spetljao i propustio veliku šansu da dovede domaćina u vođstvo.

4. minut - Prvi šut ka golu Vojvodine delo je Armina Đerleka. Bezopasan pokušaj završava daleko pored stative.

Utakmica je počela.

Sastavi:

Partizan: Stojković - N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Zdjelar, Đerlek, Janković, Zakarić, Nikolić - Rikardo.

Vojvodina: Rockov - Stojković, Graovac, Saničanin, Antić - Đurić, Zlomislić - Milojević, Eze, Đuričin - Fofana.

Domaćin Partizan ulazi u meč sa tri uzastopna remija (Spartak, Napredak, Čukarički). što se smatra za velike kikseve.

Za tim Bate Mirkovića je trenutno izazov približiti se drugoplasiranom Rdničkom iz Ništa, koji je sedam bodova ispred "crno - belih", a distanca do Crvene zvezde je za sada teško nadmašiva.

Vojvodina dolazi u predstonicu posle dve pobede u prethodna dva kola.