0
Sreda 31.10.2018.
09:21

Podvig Rivera, čeka se Boka za istorijsko finale Kupa Libertadores

Iako je kod kuće izgubila od važećeg južnoameričkog prvaka Gremija u prvom meču polufinala, River Plata prošla dalje golom iz penala na osnovu VAR-a u petom minutu nadoknade vremena.

Tanjug/AP
Radost igrača River Plate u Porto Alegreu

River Plata je načinila podvig u Porto Alegreu i igraće u finalu Kupa Libertadores šesti put. Gremio je iz Buenos Airesa doneo pobedu s 1:0. Kod kuće je do poslednjih trenutaka imao rezultat koji ga je vodio dalje (1:1), ali je argentinski tim došao do podviga pogotkom iz penala u nadoknadi vremena.

Igrač Rivera je šutirao na gol s petnaestak metara, a lopta je pogodila jednog fudbalera Gremija u ruku. Sudija je otišao da pogleda VAR. Doneo je odluku da je to jedanaesterac.

I u drugom polufinalu megdan dele Brazilci i Argentinci. Boka juniors ima 2:0 iz susreta na svom terenu pa će Palmeiras u revanšu u Sao Paulu noćas imati težak zadatak da nadoknadi zaostatak i tako spreči da se prvi put u finalu južnoameričkog pandana Ligi šampiona (od 1960) prvi put sastanu najljući rivali.

Gremio je učvrstio svoju prednost protiv River Plate pogotkom Leonarda u 36. minutu. Izjednačio je Bore u 82. Argentinci su imali još desetak minuta da načine potpuni preokret i uspeli su u tome. Strelac s bele tačke bio je Gonzalo Martinez. Meč je bio produžen 13 minuta.

River Plata je prvi tim koji je uspeo da eliminiše Gremio na njegovom terenu kada su Brazilci u revanš kretali s pobedom iz prve utakmice. Do sada Gremio je pobedio 67. puta u takvim situacijama, a dva meča su završena remijem.