Luka Jović ponovo strelac (VIDEO)

Napadač Ajntrahta iz Frankfurta dao gol i u trećoj utakmici uzastopno.

EPA/Armando Babani
Golgeterska forma: Jović u duelu s Fogtom iz Hofenhajma

Ajntraht iz Frankfurta stabilizuje formu, a jedan od najzaslužnijih u bundesligaškom timu koji ima tri naša igrača jeste najmlađi među njima. Luka Jović (20), nekadašnja Zvezdina nada, bio je strelac i u pobedi protiv Hofenhajma (2:1), učesnika Lige šampiona, u sedmom kolu nemačkog prvenstva.

Ajntraht, gost u toj utakmici, poveo je preko Hrvata Anta Rebića u 40. minutu na Jovićevu asistenciju, a Jović je udvostručio prednost čim je počelo drugo poluvreme. Utešni pogodak dao je engleski napadač Rajs Nelson u 82. minutu.

Jović je bio strelac i onomad, kada je Ajntraht kod kuće preslišao Lacio u drugom kolu Lige Evrope (4:1), a mrežu je zatresao i u prošlom kolu Bundes lige, kada je, takođe u Frankfurtu, istim rezultatom savladan Hanover.

Gol je dao i Marseju na Velodromu u prvom kolu Lige Evrope (2:1 za Ajntraht), a sjajnih mesec dana golgeterske forme započeo je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za mlade, kada je naša reprezentacija savladala Rusiju u Nižnjem Novgorodu (2:1). Priliku da nastavi s rešetanjem mreža imaće u poslednje dve kvalifikacione utakmice. Srbija, koja je na pragu šampionata u Italiji dogodine, u Novom Sadu dočekuje Austriju (12. oktobar) pa Jermeniju (16. oktobar) u poslednja dva kola.

S 12 golova u ovoj godini Jović je ubedljivo najbolji strelac Ajntrahta. Prati ga Rebić s osam.

Protiv Hofenhajma je i Filip Kostić igrao od početka. Zamenjen je u 80. minutu. Jović je igrao do 69. minuta, a Mijat Gaćinović je ušao u igru u 46.