0
Sreda 03.10.2018.
18:21 >> 23:12h

Het-trik Nejmara za potop Zvezde u Parizu

Ubedljiv poraz Crvene zvezde na "Parku prinčeva". Ubojiti Nejmar je sa tri gola, dva iz slobodnog udarca, plenio na terenu. Počasni pogodak za goste postigao je Marko Marin.

Twitter/Football Tweet
Fudbaleri Pari Sen Žermena

Osim Brazilca u 20., 23., 82. minutu, mrežu srpske ekipe zatresli su i Kavani u 38. minutu, Di Maria u 43. i Mbpape u 70. minutu.

Ipak, Marin postiže antologijski gol za Zvezdu, prvi u grupnoj fazi Lige šampiona.

- 90' - Kraj meča.

- 84' - Pogodak Kavanija poništen zbog ofsajda. Nemac Draksler menja Nejmara.

- 82' - Gol ! 6:1 ! Het-trik čarobnog Nejmara. Drugi put iz slobodnjaka. Najviše primljenih golova Crvene zvezde na međunarodnoj sceni.

- 75' - Gol ! 5:1 ! Marko Marin za istoriju ! Prvi gol "Crveno-belih" u grupnoj fazi ige šampiona !

Izmena- umesto Bena Ebisilio.

- 70' - Gol ! 5:0 ! Mat u tri poteza. Nejmar sa kapice prebacuje obranu, Bernat na levoj stativi prosleđuje do Mbpaea.

- 67' - Stojković dobija žuti zbog povlačenja Nejmara.

- 64' - Marko Marin upućuje prvi put u okvir gola Pari Sen Žermena.

- 51' - Nejmar sam u petercu Zvezde, Borjan bez problema zaustavlja opušten udarac Brazilca.

- Početak drugog poluvremena. Pavkov umesto Simića ulazi u igru. Babić preuzima kapitensku traku od Savića.

- Kraj prvog poluvremena.

- 43' - Gol ! 4:0 ! Nonšalantni prolaz Menijea po desnoj strani, centriranje spoljnom na peterac. Di Maria kao na malom fudbalu prolazi između defanzivaca, postavlja stopalo za lagan pogodak.

- 38' - Gol ! 3:0 ! Kavani koristi nespretno ispucavanje defanzivaca Zvezde, kupi loptu, lakim driblingom izbacuje Krstičića i siguran finiš.

- 32' - Di Maria posle duela sa Savićem završava na travi. Zbog povrede napustio teren.

- 23' - Gol! 2:0 ! Još jednom Nejmar. Dupli pas sa Mbapeom i rutinska završnica.

- 20' - Gol ! 1:0 ! Velemajstorski gol Nejmara iz slobodnjaka, precizna parabola preko živog zida završava iza leđa Borjana.

- 15' - Hitri Nejmar proigrava Mbapera, koji sa desne strane pogađa malu mrežu spolja.

- 9' - Borjan boksuje centaršut Nejmara do Mbapea. Šut supertalentovanog napadača prolazi pored stative.

- 8' - Prvi šut ka golu domaćina, Čušić hvata volej sa šesnaest metara i šalje daleko preko gola.

- Utakmica je počela...

Fudbaleri Crvene zvezde su pre dve nedelje "odoleli" Napoliju pred prepunom "Marakanom", ali susret sa Pari sen Žermenom na njihovom "Parku prinčeva" je izazov više.

Skupoceni tim Tomasa Tuhela jedan je od glavnih pretendenata na trofej kojim im je prethodnih godina izmicao, a nadaju se da bi ove sezone mogli da postanu "krunisani" s novim trenerom i uigranijim napadačkim triom - Mbape, Nejmar i Kavani.

Šampioni Francuske procenjeni su na 820,5 miliona evra, dok su crveno-beli po Transfermarketu "teški" oko 44.000.000. U poslednjih dvadesetak godina naš tim je igrao protiv velikih klubova, ali verovatno ni u jednom nije bila ovolika koncentracija kvaliteta.

U skladu sa najavama pariskih medija, Tomas Tuhel je izveo "rovitog" reprezentativca Belgije od starta meča protiv Zvezde, kao i najjači raspoloživi sastav - kako bi njegov tim popravio utisak posle poraza od Liverpula (3:2), nakon čega je dobio mnogo kritika.

Sastavi:

PSŽ (4-2-3-1): Areola - Bernat, Silva, Kimpembe, Menije - Rabio, Verati - Di Marija, Mbape, Nejmar - Kavani.

Crvena zvezde (4-4-1-1): Borjan - Rodić, Degenek, Savić, Stojković - Simić, Krstičić, Jovičić, Marin - Čaušić - Ben.