0
Četvrtak 29.07.2010.
23:30

LE: Kuzmanović strelac, Liverpul i Juventus sigurni

Srpski fudbaler Zdravko Kuzmanović bio je strelac u pobedi Štutgarta na gostovanju norveškom Moldeu sa 3:2 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Kuzmanović je postigao drugi gol za "švabe", za prednost od 2:1, u 74. minutu. Preostale golove za Štutgart postigli su Rudi u 27. i Harnik u 82. minutu, dok su strelci za Molde bili Mostrom u 65. i Hoset u 76. minutu.

Rutniske pobede ostvarile su i ekipe Liverpula i Juventusa. Liverpul je kao gost pobedio Rabotnički u Skoplju rezultatom 2:0, a oba gola na premijeri Roja Hodžsona na klupi Liverpula postigao je David Ngog u 17. i 58. minutu. Srpski internacionalac Milan Jovanović odigrao je ceo meč za engleski tim.

Istim rezultatom slavio je Juventus u Irskoj protiv Šemroka, a oba gola postigao je Amauri u 3. i 74. minutu.

Pirejski Olimpijakos je teškom mukom došao do pobede nad Makabijem iz Tel Aviva (2:1), dok je prolaz u narednu rundu praktično obezbedio slovenački Maribor, trijumfom nad škotskim Hibernijanom 3:0.

Pobedu dana ostvario je portugalski Maritimo koji je sa čak 8:2 pregazio Bangor.

Dinamo iz Bukurešta je savladao splitski Hajduk na domaćem terenu sa 3:1, a uvertiru utakmice obeležila je tuča navijača dva kluba na ulicama glavnog grada Rumunije.