Dva penala i Bejl dovoljni za pobedu Reala u Kataloniji

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Đironu sa 4:1, u drugom kolu LaLige.

EPA/ROBIN TOWNSEND
Geret Bejl, strelac trećeg gola na utakmici

Izabranici Đulena Lopetegija loše su otvorili meč i već posle 16 minuta igre su gubili. Garsija je odličnom varkom prevario odbranu Madrida i poslao loptu u mrežu.

Real je krenuo da pritiska i u 39. minutu stigli su do izjednačenja. Mark Munijesa je skirivio penal, a potom ga je realizovao Serhio Ramos.

Na startu drugog poluvremena novi penal za Madriđane. Ovoga puta ulogu realizotora je preuzeo Karim Benzema i bio je precizan sa bele tačke.

Pobedu Reala potvrdio je Geret Bejl u 59. minutu. Isko je poslao odličan pâs Velšaninu, koji je kao brzi voz prošao po desnoj strani, a potom je rutinski savladao Bona.

Konačan rezultat postavio je Benzema u 80. minutu. Bejl je precizno centrirao, a Francuz je mirno odreagovao i postigao drugi gol na meču za konačnih 4:1.

Real Madrid u narednom kolu čeka Leganes, dok Đirona gostuje Viljarealu.

Petak:

Hetafe – Eibar 2:0 (1:0) - ( Anhel 18, Molina 90 )

Leganes – Real Sosijedad 2:2 (0:2) - ( El Žar 54, 88 - Zurutuza 11, Iljaramendi 17 =

Subota:

Valjadolid – Barselona 0:1 (0:0) - ( Dembele 57 )

Atletiko M. – Rajo Valjekano 1:0 (0:0) - ( Grizman 63 )

Alaves – Betis 0:0

Nedelja:

Espanjol – Valensija 2:0 (0:0) - ( Granero 63, Iglesijas 68 )

Đirona – Real Madrid 1:4 (1:1) - ( Garsija 16 - Ramos 39, Benzema 52, 80, Bejl 59 )

Sevilja – Viljareal 0:0 (0:0)