0
Sreda 22.08.2018.
23:07

LŠ: Doktor Tadić, Lazović strelac u porazu Videotona, Dinamo odoleo

Fudbaleri Ajaksa pobedili su sa 3:1 Dinamo iz Kijeva, u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić ponovo je odigrao fenomenalan meč za tim iz Amsterdama, pošto je direktno učestovao kod dva gola (asistencija i gol).

Domaći fudbaleri došli su do vođstva u drugom minutu kada je Doni van de Beek zatresao mrežu ukrajinskog kluba. Tadić je odlično primio loptu kaznenom prostoru i nesebično je dodao ka Holanđaninu.

Gosti su brzo došli do izjednačenja, pošto je samo deset minuta kasnije Tomaš Kedžora savladao golmana Onanu. Ajaks nije tu klonuo duhom, već je do kraja poluvremena postigao još dva gola.

EPA/Olaf Kraak
Dušan Tadić, najbolji igrač Ajaksa večeras

Prvo je Zijeh u 35. pogodio za 2:1, a potom je i Tadić, ispostaviće se, postavio i konačan rezultat. Reprezentativac Srbije odlično se pozicionirao i neometano u kaznenom prostoru postigao gol. Asistirao mu je Taljafiko.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na obe strane, međutim promene na semaforu nije bilo. Revanš utakmica igra se za šest dana u Kijevu.

Fudbaleri Videotona poraženi su pred domaćom publikom od grčkog AEK sa 2:1. "Srpski" klub, pošto je na čelu Marko Nikolić, a u timu igraju Marko Šćepović i Danko Lazović, nije uspeo da dođe do podviga i sada se nalazi u teškoj situaciju.

Krenulo je veoma loše za domaći sastav, pošto je Hušti u 23. minutu dobio crveni karton. Prednost igrača više AEK iskoristio je u 34. minutu kada je Klonaridis postigao gol.

Na 2:0 u drugom poluvremenu povisio je Anastasios Bakasetas (49), ali tračak nade za mađarski klub stiže u 53. minutu. Strelac drugog gola dobio je crveni karton i snage na terenu su se izjednačila.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Danko Lazović postigao je gol u 68. minutu i smanjio na 2:1, međutim to je bilo sve što smo videli od golova. Revanš se igra za šest dana u Grčkoj.

Ekipa Dinama iz Zagreba u prestonicu Hrvatske vraća se sa dobrim rezultatom iz Švajcarske. Zagrepčani su odigrali 1:1 sa Jang Bojsom, koji je bio dosta bolji rival od njih na ovom meču.

Dinamo je prvi primio gol (Mbabu 2), ali su uspeli da preko Orsića izjednače na 1:1 (40) i ispostaviće se da je to i konačan rezultat meča. Jang Bojs je imao čak 21 udarac, od čega sedam u okvir gola, međutim golman Zagorac bio je odličan. Revanš se igra za šest dana u Zagrebu.

Plej-of za LŠ (sreda):

Ajaks (Ned) – Dinamo K. (Ukr) 3:1 (3:1) Van de Bek 2, Ziješ 35, Tadić 43 - Kedzoira 16

Videoton (Hun) – AEK (Gre) 1:2 (0:1) Lazović 68 - Klonaridis 34, Bakastas 49

Jang Bojs (Sui) – Dinamo ZG (Cro) 1:1 (1:1) Mbabu 2 - Orsić 40

Plej-of za LŠ (utorak):

BATE (Blr) – PSV (Ned) 2:3 (1:1) Touminen 9, Hleb 88 - Pereiro 35, Lozano 61, Malen

Benfika (Por) – PAOK (Gre) 1:1 (1:0) Pici 45+1 - Varda 76

Zvezda (Srb) – Salcburg (Aut) 0:0 (0:0)