Mesi za prvu "trojku" Barse

Još jedan lep jubilej sjajnog Argentinca, koji je lukavim potezom doneo pobedu svom timu.

EPA/Andreu Dalmau
Leo Mesi , "kapitenski" poveo Barsu ka novoj titulu

U februaru 2009, Lionel Mesi je protiv Rasing Santandera postigao 5.000. ligaški gol Barselone.

Ove subote, 18. avgusta 2018, upisao je još jedan od brojnih jubileja u svojoj bogatoj karijeri. Protiv Alavesa - u pobedi 3:0 - dao je 6.000. gol za Barselonu u Primeri!

Bilo je to u 64. minutu za 1:0, majstorskim udarcem iz "slobodnjaka". Pošto je prethodno u prvom poluvremenu iz slične pozicije pogodio prečku, ovaj put rešio je da šutira ispod "živog zida". Lukavo i - korisno. Golman Fernando Pačeko Flores nije očekivao tako nešto...

Samo minut kasnije, posle još jednog izuzetnog poteza, Mesi je pogodio prečku. Delovalo je da se spetaljao u kaznenom prostoru Alavesa posle ne baš dobrog prijema, ispred sebe je imao četvoricu igrača gostujućeg tima, ali je uprkos svemu tome uspeo da plasira loptu u dalji ugao, međutim, stativa je bila saveznik gostiju.

Igrala je Barsa svoju prepoznatljivu igru brojnih dodavanja, "davila" protivničku odbranu, a onda je u 83. minutu Filipe Kutinjo rešio da solo-prodorom završi jedan od brojnih napada na gol Alavesa. Iskosa sa leve strane ušao je u sredinu i precizno šutirao u dalji ugao za sigurnih 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Mesi u drugom minutu nadoknade, posle lepog prijema grudima na dodavanje Luisa Suareza. Bio je to 25 udarac ka golu Alavesa ove subote!

Očekivalo se možda da izabranici Ernesta Valverdea ranije dođu do golova, ipak, pojačanim tempom u drugom delu utakmice pokazali su da spremni ulaze u novu sezonu.

Čekamo odgovore madridskih rivala, Realov u nedelju i Atletikov u ponedeljak.

Povratak Santija Kazorle u Viljareal nije dobro počeo. Iskusni vezista vratio se iz Arsenala da završi karijeru tamo gde ju je i započeo, ali prvi nastup za "žutu podmornicu" posle 12 godina neće pamtiti po lepom.

Viljareal je na svom terenu poražen od Real Sosijedada - 1:2, iako je do finiša prvog dela imao prednost.

Moreno je već u 16. minutu zatresao gostujuću mrežu, međutim, Vilijan Hose je u 40. izjednačio, a Huanmi u 71. doneo tri boda ekipi iz San Sebastijana.

Selta je kod kuće gubila na poluvremenu od Espanjola, ali je uz sreću da David Lopez postigne autogol u 52. minutu uspela da dođe do boda.