Partizan sa igračem više jedva pobedio Trakai

Fudbaleri Partizana pobedili litvanski Trakai, autogolom Litvanaca, u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

fkpartizan.rs
Igrači Partizana

Crno-beli su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope lako i ubedljivo eliminisali Rudar iz Pljevalja (3:0, 3:0), ali onda su na startu domaćeg prvenstva izgubili od Radnika u Surdulici (0:1), što je u kombinaciji sa povredama Nemanje Nikolića, Zorana Tošića i Ognjena Ožegovića moralo da "obori" atmosferu pred dvomeč sa Trakaijem.

Miroslav Đukić se u četvrtak opredelio za početnu postavu sa Nebojšom Kosovićem u veznom redu, pa ostaje da se vidi da li će to i kako uticati na uloge ostalih igrača, pre svih Danila Pantića.

Trakai se za okršaje sa Partizanom izborio kroz duele sa kazahstanskim Irtišom, sa kojim je na svom stadionu odigrao bez golova, pa u revanšu u Pavlodaru slavio minimalnu pobedu.

Uspešniji iz ovog dvomeča sastaće se u trećem pretkolu Lige Evrope sa danskim Nordsjelandom ili švedskim Aikom.

Utakmicu sudi Georgi Kabakov iz Bugarske.

Partizan: Stojković - Enake, Valiente, Marković, Šehović - Zdjelar, Kosović, Pantić, Suma - Ivanović, Rikardo.

Trakai: Švedkauskas - Borovskij, Januševskis, Osipov, Šilenas - Vorobjovas, Jerjomenko, Kazlauskas - Biljaletdinov, Čižas, Marazas.

- Publika je ispratila igrače sa terene uz skandiranje "uprava napolje" i "Đukiću odlazi"!

- Kraj utakmice!

- 90. minut -  Novi udarac Rikarda sa 20 metara nakon kombinacije Ilića i Kosovića, i opet neprecizan.

- 85. minut - Šteta! Enake je centrirao, Rikardo Gomeš pokušao da je u padu sprovede u mrežu, ali lopta je otišla pored stative u gol-aut.

- 81. minut - Saša Ilić ulazi umesto Ivanovića.

- 75. minut - Žuti karton za Jankovića zbog simuliranja, pokušao je da iznudi penal.

- 70. minut - Danilo Pantić izlazi, ulazi Marko Janković.

- 63. minut - Pantić je centrirao, a Rikardo glavom pod prečku, Švedkauskas sproveo loptu u novi korner.

- 62. minut - Rikardo sjajno upošljava Ivanovića, a ovaj okleva sa udarcem i omogućava Švedkauskasu da istrčavanjem izblokira loptu.

- 60. minut - Velika šansa za Partizan! Kosović je pronašao Sumu koji je loše šutirao.

- 57. minut - GOL! 1:0 za Partizan! Autogol!

Jedan igrač gostiju je očešao loptu glavom, ona je pogodila u grudi Justinasa Januševskisa i završila u donjem desnom uglu.

- 53. minut - Crveni karton za igrača Trakaija!

Vorbjasov je dobio drugi žuti ikkarton, pa crveni. Partizan ima igrača više.

- 50. minut - Rikardoje na sredini terena "oteo" loptu saigraču i stuštio se sa njom ka golu. Na kraju ništa nije uradio...

- Počelo je drugo poluvreme...

- Poluvreme!

Ni golova, ni ozbiljniih prilika. Kada je sudija označio kraj pouvremena usledili su zvižduci i prozivanje i trenera Đukića i uprave!

- 41. minut - Odahnuo je Đukić! Rikardo može da nastavi meč...

- 40. minut - Problem za Partizan!

Rikardo Gomeš je seo na travu, drži se za butni mišić leve noge i traži lekarsku pomoć... Na klupi crno-belih nema nijednog klasičnog špic igrača.

- 35. minut - Dosadnih 35 minuta u Humskoj, Partizan se muči, nije ubedljiv, iako je uglavnom na polovini terena kkoja pripada gostima.

- 25. minut - Lopta je uglavnom u nogama crno-belih, međutim, nema nekog posebnog pritiska na poslednju liniju gostiju, niti nekih organizovanih, opsanih akcija po gol.

- 20. minut -  Dobra prilika za Litvance!

Kontranapad, Kazlauskas se namestio, lepo gađao, ali je lopta na sreću Partizana prošla pored stative.

- 13. minut - Izblokiran volej Sume posle centaršuta sa levog krila. Zatim i žuti karton Kazlauskasu, zbog oštrog starta na Rumunu Enakeu.

- 6. minut - Ivanović je šutirao u okvir gola, Švedskauskas loše intervenisao, Suma krenuo na odbijenu loptzu, pao, ali nije bilo kaznenog udarca.