0
Četvrtak 26.07.2018.
19:07 >> 22:17h

Makabi Tel Aviv - Radnički Niš 2:0

Fudbaleri niškog Radničkog izgubili su 2:0 (0:0), na gostovanju u Izraelu od Makabija iz Tel Aviva, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

twitter.com/maccabitlvfc
Navijači Makabija

Utakmica se igra u Netanju, jer se Makabijev Blumfild stadion renovira. Izraelci su apsolutni favorit u ovom dvomeču, pa "Real s Nišave" nema šta da izgubi.

Dok je Radnički lako eliminisao maltešku Gziru u prvoj rundi, Makabi je minimalnom pobedom kod kuće izbacio mađarski Ferencvaroš.

Izraelskog velikana sa klupe predvodi bivši fudbaler Partizana Vladimir Ivić, dok je između stativa nekadašnji golman Crvene zvezde Predrag Rajković.

Utakmicu sudi Paolo Macoleni iz Italije.

Makabi: Rajković, Saborit , Žair , Tibi , Dasa , Atzili , Rikan , Perec , Miča, Atar, Kjartanson.

Radnički: Živković, Mijailović, Pankov, Todorovski, Mrkić, Stanisavljević, Bondarenko, Grbić, Mićić, Noma, Stanković.

- Kraj utakmice!

- 83. minut - Dobra prilika za Nišlije!

Grbić je prošao po desnoj strani i centrirao, Nikodijević je bio na drugoj stativi, šutirao je glavom ali lopta ide preko gola.

- 80. minut - Crveni karton za Atzila, simulirao je penal i dobio drugi žuti, Makabi ostaje  sa 10 igrača!

- 75. minut - Velika prilika za domaće ali Živković opet brani!

- 69. minut GOL! 2:0 za Makabi! Drugi gol Kjartansona!

- 69. minut - Penal za Makabi! Kasnio je Todorovski i obario Kjartansona.

- 65. minut - Živković sprečava 2:0!

Kiks igrača Radničkog posle kornera, Perec je šutirao sa 5 metara ali sjajni Mladen Živković brani!

- 59. minut - Stanković je proigrao Bondarenka koji je bio odličnoj poziciji, na ivici kaznenog prostora, ali loša završnica Ukrajinca.

- 51. minut - GOL! 1:0 za Makabi! Islanđanin Kjartanson je strelac!

- Počelo je drugo poluvreme.

Po jedna izmena na obe strane...

U domaćem timu izašao je Rikan a ušao Golasa, dok je kod Nišlija ušao Jovanović umesto Mrkića.

- 45. minut - Poluvreme, 0:0! Rezultat koji sigurno navijače Radničkog čini zadovoljnim.

- 40. minut - Makabi konkrretniji ali bez ozbiljnijih prilika pred golom Živkovića, dok se napadi Nišlija svode na pokušaje usamljenog Grbića.

- 33. minut - Bez ozbiljnijih prilika na obe strane...

- 20. minut - Gužva u petercu Izraelaca ali Pankov nije stigao da reaguje...šteta!

- 18. minut - Bondarenko je probao ali je izblokiran, lopta ide u korner.

- 15. minut - Gol iz ofsajda za Makabi! Kjartanson bio u ofsajd poziciji, ostaje 0:0!

- 8. minut - Prečka! Kjartanson je dobro reagovao nakon centaršuta sa leve strane, Živković je ostao u mestu, ali lopta pogađa okvir gola.

- 6. minut - Golman Živković spašava Radnički!

- 4. minut - Grbić je krenuo u kontru i iznudio faul na desnoj strani terena. Imale su Nišlije odličnu poziciju sa centaršut ali nisu iskoristili ovaj slobodan udarac.

Kontra Makabija preko Atara po levoj strani, prošao je Mijailovića i šutirao sjajno po zemlji, ali Živković je sjajno odbranio.