0
Sreda 11.07.2018.
18:02 >> 19:58h

Spartaks - Crvena zvezda 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde igrali 0:0 sa Spartaksom iz Jurmale (Letonija) u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

twitter.com/sdcrvenazvezda
FK Spartaks Jurmala - FK Crvena zvezda Beograd

- KRAJ UTAKMICE! 0:0!

- 92. minut - Probao je Malejev sa pola terena, lopta je završila preko prečke.

- 88. minut - Dobar napad preko desne strane i centaršut Stojkovića međutim Pavkov nije najbolje reagovao!

- 87. minut - Borjan odlično reaguje!

Srđan Babić napravio je veliki kiks, lopta je došla do Agirea koji je izašao sam ispred golmana Zvezde. Borjan odlično je reagovao i tako spasao šampiona Srbije.

Ovo je bila prva prilika za domaće igrače u drugom poluvremenu.

- 83. minut - Žuti karton za Srđana Babića, sprečio je kontru Spartaksa.

- 82. minut - Treća izmena u Crvenoj Zvezdi, Milan Jevtović ulazi umesto Nemanje Radonjića.

- 78. minut - Filip Stojković ubacio je loptu u kazneni prostor, ona je na drugoj stativi došla do Rodića koji se spetljao i loše šutirao. Nergulas bio je siguran i uhvatio je loptu.

- 77. minut - Treća izmena u domaćem timu, Junks menja Dmitrijeva...

- 74. minut - Dobar šut Bena iz teške pozicije, mogao je da doda loptu Pavkovu..

- 68. minut - Zvezda potpuno dominira na terenu, ali ne uspeva da to kruniše i golom.

Ben je odlično centrirao iz slobodnog udarca, a Pavkov je loše zahvatio loptu glavom, Nerugals nije imao mnogo problema da izbaci loptu u korner.

- 66. minut - Nova izmena u timu Spartaksa, umesto Svarupsa ulazi Agire.

- 61. minut - Izmena u domaćem timu, Kobzar izlazi iz igre, menja ga Davidov.

- 56. minut - Crveno-beli su mnogo bolji u ovom poluvremenu, stiče se utisak da gol "visi u vazduhu"...

- 48. minut - Centaršut Bena sa desne strane ali Krstičić nije uspeo, posle udarca glavom lopta ide preko prečke.

- 46. minut - Nova izmena u Zvezdi... Umesto Milića ulazi Ebisilio.

- Počelo je drugo poluvreme...

- Poluvreme! 0:0 u Rigi posle prvih 45 minuta!

Imaće Zvezda za čim da žali iz prvog poluvremena, naročito za šansama Bena i Pavkova!

- 42. minut - Velika prilika za Zvezdu! Najbolja do sada!

Greška štopera Spartaksa koji je napucao Krstičića, refleksno je asistirao Pavkovu koji je šutirao iz okreta sa nekih 11 metara, pored gola! Šteta!

- 37. minut - Novi slobodan udarac, skoro sa istog mesta... i novi šut Nemanje Radonjića, ovog puta u bliži ugao ali lopta prolazi pored desne stative.

- 34. minut - Uzvraća odmah Spartaks, najpoznatiji igrač domaćina, Višnjakovs, dobrose snašao posle prekida, ali gol sprečava odlični Milan Rodić.

- 30. minut - Odlično je povukao Ben, "gurnuo" za Radonjića na levoj strani koji je lako prošao i poslao idealnu loptu na sedam metara za Bena, koji šutira preko gola.

- 26. minut- Bio je prekršaj nad Benom na neka 22-23 metra... Radonjić odlično je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila malo pored leve stative.

- 24. minut - Milić je uputio centaršut sa desne strane, Pavkov je išao na loptu i pokušao da je zahvati glavom, ali nije bilo problema za golmana Spartaksa. Pavkov deluje izuzetno motivisano.

- 20. minut - Za sada gledamo "dosadnu" utakmicu bez pravih prilika za gol... fudbaleri Zvezde su konkretniji ali bez pravog rešenja u završnici.

- Trenutno se u Litvaniji igra meč prvog kola kvalifikacija čiji će pobednik biti rival Crvene zvezde (ako izbaci Spartaks) u drugom kolu kvalifikacija.
Litvanska Suduva vodi 3:0 protiv kiparskog APOEL-a!

- 17. minut - Izmena u Zvezdi , umesto Stoiljkovića ulazi Pavkov! Stoiljković se požalio na povredu zadnje lože...

- 8. minut - Tražili su fudbaleri Spartaksa jedaneasterac nakon pada Kobzara u šesnaestercu. Ali sudija Balakin pokazao je žuti karton Kobzaru zbog simuliranja.

- 5. minut - Fudbaleri Crvene zvezde imaju terensku inicijativu..

- Utakmica je počela...

Prvih 11 na otvaranju sezone #fkcz #czv #crvenazvezdafk #ucl

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Jul 11, 2018 at 9:55am PDT

Prvi protivnik šampionu Srbije je prvak Letonije - Spartaks Jurmala, čiji šampionat je trenutno u toku i ne ulazi u kvalifikacije iz pripremnog perioda, ali se nalazi u lošoj formi i osvojili su samo bod u poslednja tri kola, pa zauzimaju tek četvrto mesto u domaćem šampionatu.

S obzirom na to da njihov stadion ne ispunjava osnovne uslove za takmičenje u Ligi šampiona, meč protiv Crvene zvezde igraće se u Rigi - na terenu Skonta.

Tim Vladana Milojevića nije pretrpeo veliki broj promena tokom leta, ali je u toku ove nedelje ostao bez najboljeg strelca iz prošle sezone Aleksandra Pešića, na put nije krenuo Slavoljub Srnić, dok pojedina pojačanja još uvek nisu u potpunosti navikla na sistem igre koji forsira trener Zvezde.

Od novajlija je u sastavu samo Stojiljković, dok meč počinju i "mundijalisti" Rodić i Radonjić. Kapitensku traku nosiće Vujadin Savić, dok na klupi nema Dejana Melega,

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Babić, Rodić - Jovičić, Krstičić - Milić, Ben, Radonjić - Stojiljković.

Na klupi su: Popović, Degenek, Gobeljić, Milijaš, Jevtović, Ebesilio i Pavkov.

SPARTAKS: Nerugals - Freimanis, Kosorić, Ošs, Šlampe - Dmitrijev, Honorato, Malev- Kobzar, Višnjakovs i Svarups.

Meč sudi: Mikola Balakin iz Ukrajine.

Beogradski crveno-beli na ovom meču igraju u novoj gostujućoj garnituri, dok domaćin nastupa u crvenoj.