0
Subota 10.02.2018.
22:36

Serija A: Napoli ne da čelo, Lacio u nokdaunu (VIDEO)

I posle 24 kola Serije A, Napoli ostaje lider. Ekipa iz Napulja slavila je na svom "San Paolu" protiv Lacija - 4:1 (1:1) u opet pretekla jedinog konkurneta za Skudeto, Juventus.

EPA-EFE/CIRO FUSCO
Duel Sergeja Milinkovića Savića (levo) i Žorginja

Rimljani su vezali i treći poraz u šampionatu, ali zahvaljujući lošoj formi Rome i Intera, četa Simonea Inzagija je i dalje na trećem mestu. Gosti su poveli već u trećem minutu kada se Holanđanin Fraj najbolje snašao u petercu domaćina i doveo svoj tim u vođstvo. Napolitanci su izjednačili preko Kaljehona u finišu prvog poluvremena, da bi u nastavku šok za Rimljane usledio za samo 120 sekundi.

Prvo je Valas nespretno postigao autogol, da bi Poljak Pjotr Zielinski pogotkom u 56. minutu doneo nova tri boda i čelo Serije A Napoliju, koji će da Juventusom do kraja šampionata da vodi ljutu bitku za Skudeto. Trijumf domaćina overio je u finišu Belgijanac Dres Mertens.

Za goste je ceo meč igrao Sergej Milinković Savić, dok je Dušan Basta ostao na klupi za rezerve.

U prvom meču subotnjeg programa, Milan je bio ubedljivi na gostovanju SPAL - 4:0 uz dva gola mladog Patrika Kutronea.