0
Nedelja 05.11.2017.
16:28 >> 18:59h

Pešić vodio Zvezdu do lake pobede u Nišu (VIDEO)

Meč 16. kola Superlige iz Srbije između Radničkog i Crvene zvezde završen je trijumfom gostiju od 4:0 (3:0), a junak pobede je centarfor Aleksandar Pešić koji je postigao tri gola i imao je jednu asistenciju.

N. Đurović - Vesti
Tri gola,penal i asistencija učinak je Pešića na utakmici u Nišu

Posle prilično slabog prvog dela prvog poluvremena domaće je načeo Gelor Kanga u 25. minutu, a onda se u narednih 15 minuta mreža Nišlija tresla još dva puta.

Aleksandar Pešić je povisio na 2:0 posle asistencije Milića, a onda je samo koji minuta kansije iskoristio penal koji je napravljen nad njim za velikih 3:0. Drugo poluvreme bilo je klasično odrađivanje posla pošto domaći gotovo da nisu zapretili Borjanu, a kada bi to i uradili iskusni golman ne bi dozvolio loptu da završi u golu.

Tačku na ovaj duel stavio je Pešić golom u 74. minutu, ali su sudije u ovoj situaciji pogrešile pošto je centarfor crveno-belih bio u ofsajdu prilikom prijema lopte.

Radnički Niš - Crvena zvezda 0:4 (0:3)

Kanga 25, Pešić 37, 42pen, 74

Stadion: Čair

Sudija: Jovan Šegrt

Radnički: M. Živković, Raspopović, Simunović, Subić, Mijailović, Jovanović (Sa. Stojanović), Noma, Arsić, Kovačević (70 Jovanović), Sl. Stojanović, Mrkić (79 Ristić).

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Rodić, Račić, Krstičić (52 L. Ilić), Adžić (70 Milijaš), Kanga (85 Radonjić), Milić, Pešić.

Zvezda je četvrtom uzastopnom pobedom zadržala četiri boda prednsoti u odnosu na Partizan, koji je ranije tokom dana savladao Mačvu u Šapcu sa 3:1. Nišlije su na deobi sedme pozicije sa Napretkom, pošto i jedni i drugi imaju dva boda više od devetoplasiranog Radnika.

Rezultati, 16. kolo, Nedelja: Mačva - Partizan 1:3 (Lazarević 36 - Tavamba 54, Ilić 84pen, Jovanović 89), Zemun - Mladost Lučani 0:0, Radnički Niš - Crvena zvezda 0:4 (Kanga 25, Pešić 37, 42pen, 74), Odigrano ranije: Čukarički - Vojvodina 2:1, Borac - Javor 2:1, Bačka - Spartak 0:2, Radnik - Voždovac 1:0, Rad - Napredak 1:0.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Nije bilo nadoknade izgubljenog vremena, Radnički - Crvena zvezda 0:4
80. minut - Utakmica se bliži kraju, dileme oko pobednika odavno su rešene

74. minut - GOOOOL, het-trik Aleksandra Pešića, prevario je golmana Živkovića i plasirao loptu u mrežu. Vrlo verovatno je da je Pešić bio u ofsajdu kod prijema lopte.

71. minut - Velika šansa za Milića, ali je sa samo 7-8 metara pogodio Živkovića
69. minut - Dve odbrane Borjana, prvo je zaustavio udarac Stojanovića, a potom i Arsića
60. minut - Zvezda sigurno čuva stečenu prednost i ne želi previše da troši energiju
52. minut - Prva izmena, Luka Ilić umesto Nenada Krstičića
47. minut - Nova prilika za Pešića, ali ovog puta nije bio precizan

Prvo poluvreme

45. minut - Igraće se još minuta nadoknade izgubljenog vremena

42. minut - Pešić je realizovao penal, ponovo se nije radovao jer je karijeru počeou Radničkom - 0:3

41. minut - Penal za Zvezdu, Subić je oborio Pešića

37. minut - GOOOL, Pešić je odlično reagovao posle dobrog prijema i poslao je loptu u mrežu

31. minut - Luka Adžić je izveo slobodan udarac, brani Živković

25. minut - GOOOOL, prva ozbiljnija akcija i odmah gol, Pešić i Milić su kombinnovali, ovaj drugi je asistirao, a Kanga je pogodio gol Radničkog

24. minut - Pokušaj Adžića sa 7-8 metara, ali brani golman Radničkog
21. minut - Prilično slab fudbal u Nišu, bez šansi na obe strane

14. minut - Krstičić je oprobao udarac, ali nije bio precizan

8. minut - Za sada traje ispitivanje snaga
1. minut - Utakmica na Čairu je počela