0
Nedelja 15.10.2017.
14:30 >> 17:41h

Partizan sa "kreča" do pobede u Surdulici (VIDEO)

Uz dosta muke Partizan je u meču 13. kola Superlige Srbije osvojio sva tri boda na gostovanju u Surdulici pošto je savladao domaći Radnik sa 2:0 (1:0), pogocima Sume i Tošića sa bele tačke.

Vesti - M. Todorović
Suma je doveo crno-bele u vođstvo

Pred gostovanje Seknderbegu u meču 3. kola Lige Evrope šampion Srbije je imao težak zadatak da ostane u trci sa Crvenom zvezdom pošto je gostovao na jugu Srbije uvek neugodnom Radniku.

Nije blistao tim Miroslava Đukića i gotovo da nije imao prave prilike za gol, izuzimajući momente kada su potpuno opravdano dosuđeni penali za crno-bele. Najpre je u 17. minutu u izglednoj prilici oboren Tavamba posle čega je Suma bio siguran sa bele tačke, da bi u samoj završnici Zoran Tošić bio precizan sa "kreča" posle prekršaja nad Ožegovićem u kaznenom prostoru.

Sam meč nije obilovao šansama, ali domaćin nije bio u podređenom položaju, naprotiv. Napadali su domaći, ali bez konkretne prilike za gol. Istina, zatresli su mrežu na početku drugog dela, ali je gol opravdano poništen zbog prekršaja nad golmanom Stojkovićem.

Radnik - Partizan 0:2 (0:1)

Suma 18pen, Tošić 89pen

RADNIK: Čančarević, Tanasin, Ivanović, Gojković (76 Žakula), Mladenović, Pantelić, Mićić (83 Mijić), Keremeh, Pejčić, Radović, Purović (14 Marković).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Mitrović, N. G. Miletić, Đuričković (61 Tošić), Jevtović, Everton, Pantić, Tavamba (88 Ožegović), Suma (77 S. Ilić).

Crno-beli su ostali na četiri boda zaostatka za Crvenom zvezdom, dok je Radnik ostao u sredini tabele sa 15 osvojenih bodova u dosadašnjem delu takmičenja.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena, Radnik - Partizan 0:2, golve sa penala postigli su Suma i Tošić
90. minut - Samo tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

89. minut - GOOOL, i drugi pogodak na utakmici pao je sa bele tačke, Tošić je bio siguran - 0:2

89. minut - Već u prvom napadu Ožegović je izborio penal, srušio ga je Pejičić, a sudija Lukićpokazuje na kreč
88. minut - Ožegović umesto Tavambe
82. minut - Dobra situacija za domaćina, ali se Tanasin nije najbolje snašao, loš udarac glavom
82. minut - Čančarević brani udarac Tošića sa distance
76. minut - Umesto Gojkovića u ekipi Radnika na terenu je Žakula.Kod Partizana kapiten Saša Ilić je u igri umesto Sume.

71. minut - Pokušaj Tošića iz slobodnjaka sa oko 22-23 metra, nije pogodio cilj, lopta ide pored gola

68. minut - Vrlo slaba igra Partizana u prvom delu drugog poluvremena, bez izrađene akcije za 23 minuta igre
66. minut - Dobra šansa za Radnik, ali Radović kasni na centaršut Fransisa
61. minut - Posle nekoliko nedelja pauze zbog povrede vratio se Zoran Toić, zamenio je Petra Đuričkovića
59. minut - Kratak prekid zbog toga što je nekoliko baklji završilo u terenu

55. minut - Kiks Čančarevića, pokušao je da ispuca, pogodila je lopta Suma i odbila se do stative. Sreća za Radnik.

53. minut - Radnik svim silama pokušava da dođe do prilike za izjednačenje

46. minut - Poništen je gol Radnika, Stojković je ispustio loptu, ali je sudija Lukić video prekršaj. Na usporenom snimku se vidi da je prekršaja bilo i da je odluka opravdana.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, u pauzi nije bilo izmena

Prvo poluvreme

45+4. minut - Posle prvih 45 minuta, vodi Partizan golom Sejduba Sume iz jedanaesterca.
45. minut - Trener Radnika Simo Krunić je isključen zbog prigovora.
40. minut - Keremeh je imapo dobru šansu, ali je šutirao iznad gola.
27. minut - Miletić je pokušao, ali je golman Čančarević uspeo da otkloni opasnost po svoj gol. Partizan je živnuo posle vodećeg pogotka.

18. minut - GOOOOL - Suma je siguran sa bele tačke, vodi Partizan.

17. minut - Penal za Partizan posle starta nad Tavambom.

14. minut - Zbog povrede, Purović je morao da napusti teren. Partizan loš na startu.

5. minut - Radnik bolji na startu. Nekadašnji napadač Crvene zvezde Milan Purović imao je već dve lepe šanse, ali nema golova u Surdulici.