0
Utorak 10.10.2017.
17:38 >> 20:40h

"Orlići" 3 od 3: Jović srušio Rusiju na "Karađorđu" (VIDEO)

"Orlići" hitaju ka Evropskom prvenstvu. Tri meča - tri pobede za četu Gorana Đorovića. Posle Gibraltara i Makedonija pala je i Rusija u Novom Sadu, u derbiju Grupe 7 kvalifikacija za šampionat Starog kontinenta.

M. Todorović - Vesti
Mladi fudbaleri Srbije ugledali se na starije kolege, ostali sa stoprocentnim učinkom u kvalifikacijama

U sjajnom meču na "Karađorđu", oko 4.000 gledalaca moglo je da uživa u majstorijama naših nada, od kojih mnogi kucaju na vrata najbolje selekcije. Igralo se na gol više, ofanzivno na obe strane. Pogotovo je odlično bilo prvo poluvreme. "Orlići" su dva puta vodili, prelepim golovima Danila Pantića i Luka Jovića, ali se Rusi nisu predavali. Preko Zemeladinova i Melkadzea, uspeli su da izjednače.

Međutim, primljeni golovi nisu demoralisali naše nade. Odlučujući gol za velika tri boda postigao je Luka Jović, drugim golom na meču. U finišu je junak bio golman Boris Radunović, koji je skinuo dva zicera gostima i ostavio Srbiju sa stoprocentnim učinkom. Mogao je Jović i do het-trika, ali je lopta posle njegovog šuta u 87. minutu otišla iznad gola.

Rusija do ovog meča nije primila pogodak za 360 minuta, ali je u Novom Sadu, Srbija bila nadmoćna. Živković, Jović, Grujić i drugovi krenuli su stopama starijih kolega koji su se u ponedeljak uveče plasirali na Mundijal u Rusiji. Ako budu "orlići" ovako nastavili neki od njih će veoma brzo da budu na spisku Slavoljuba Muslina i da budu aduti u Rusiji naredne godine.

U sledećem meču Srbija gostuje Austrije, 10. novembra. Austrija iz tri meča ima šest bodova.

90+5. minut - Utakmica je završena, nova pobeda čete Gorana Đorovića.

90. minut - Inicijativa Rusije u finišu, ali "orlići" odolevaju.
87. minut - Luka Jović je imao šansu za het-trik, ali je loptu poslao iznad gola.
80. minut - Nova prilika za Ruse, ali je opet nap golman Radunović bio na pravom mestu. "Orlići" se brane.
77. minut - Velika šansa za Rusiju. Boris Radunović je odbranio udarac Obliakova.

70. minut - Srbija čuva vođstvo, Rusi bez šanse za novo izjendnačenje.

60. minut - GOOOL, Opet Luka Jović, najsnalažljiviji u petercu Rusije. Treće vođstvo Srbije.

54. minut - Velika šansa za Milenkovića, posle odličnog centaršuta Živkovića. Štoper Fiorentine je sa šest, sedam metara poslao loptu preko gola.
53. minut - Miran start drugog poluvremena.
46. minut - Utakmica je počela.

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme. Čak četiri gola, dva puta je Srbija vodila, ali su Rusi uspeli da se vrate u meč.

42. minut - GOOOL - Novo izjednačenje gostiju, strelac je Melkadze.

33. minut - GOOOL - Odličan centaršut Živkovića, na pravom mestu je Luka Jović, koji glavom zakucava u mrežu gostiju za radost oko 4.000 gledalaca u Novom Sadu.

26. minut - GOOOL, Rusi su izjednačili. U jeku inicijative Srbije, kontra gostiju. Melkadze je šutirao, golman Radunović samo odbio loptu na koju je naleteo Zemaledinov - 1:1. Bio je ovo prvi primljeni gol "orlića" u ovim kvalifikacijama.

22. minut - I pored vođstva, napadi Srbije se nastavljaju. Odlična igra izabranika Gorana Đorovića.

14. minut - GOOOOL - Golčina Danila Pantića iz slobodnog udarca sa više od 20 metara. Tek u petom meču kvalifikacija, Rusi su primili gol.

10. minut - Nema uzbuđenja na startu.

SRBIJA: Radunović, Stevanović, Jovanović, Milenković, Bogosavac, Lukić, Pantić, Grujić, Radonjić, Jović, Živković.

RUSIJA: Mitruškin, Raskazov, Černov, Lukačev, Šakuro, Guliev, Lanin, Zigulev, Zemaledinov, Melkadze, Obliakov.