0
Nedelja 01.10.2017.
16:21 >> 19:11h

Zvezda izgubila u Kruševcu, Mitrović prelepim golom doneo bodove Napretku

Prvi poraz u domaćem šampionatu fudbaleri Crvene zvezde doživeli su u meču 12. kola na gostovanju Napretku u Kruševcu i to golom koji je primila u 97. minutu utakmice, a čiji je autor Mitrović - 1:0

A. Čukić - Vesti
Borjan je savladan u poslednjem napadu

Nakon što su uspeli da ostanu neporaženi u duelu sa Partizanom u Beogradu fudbaleri Napretka potpuno zaslućeno su savladali Crvenu zvezdu pred svojim navijačima i tako uneli dodatnu neizvesnost u domaći šampionat.

Od dolaska Milorada Kosanovića u Kruševac sve se promenilo pošto je Napredak osvojio sedma bodova u tri utakmice i ponovo je kandidat za mesto u plej-ofu.

Međutim, sve je moglo da bude drugačije da su crveno-beli iskoristili jednu od velikih šansi koje su stvorili, pre svega je Slavoljub Srnić mogao da bude junak za gostujući tim. Bilo je šansi i na drugoj strani kada sreća nije bila saveznik Napretka pošto je u nekoliko navrata loptaišla tik pored stative ili preko prečke.

Na kraju kada su oba tima igrala "spuštenog garda" Crvenoj zvezdi se osvetila potpuna ofanziva pošto je posle jedne od brojnih kontri Mitrović u poslednjim momentima meča lepim lob udarcem savladao Borjana.

Napredak - Crvena zvezda 1:0 (0:0)

Mitrović 90+7

Stadion: pod Bagdalom (Kruševac)

Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)

Žuti kartoni: Alivodić, Veškovac (Napredak) - Račić, Donald (Crvena zvezda)

Napredak: Ne. Petrović, Boranijašević, Veškovac, Miladinović, Urošević, Šljivić, Markoski (57 Sekidika), Mitrović, Kasalica (78 Simonović), Vukanović (90 Đerić), Alivodić.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Gobeljić, Donald, Račić (46 Krstičić), Radonjić, Rikardinjo (65 Boaći), Srnić (82 Milijaš), Pešić.

Rezultati, 12. kolo, Nedelja: Napredak - Crvena zvezda 1:0 (Mitrović 90+7), Partizan - Čukarički (19.00), Odigrano ranije: Vojvodina - Mladost 2:0, Mačva - Bačka 1:1, Borac - Radnik 3:1, Javor - Rad 3:2, Spartak - Radnički Niš 4:2, Voždovac - Zemun 6:1.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+7. minut - GOOOOOOL, Mitrović daje gol i donosi pobedu Napretku, kontra domaćih fudbaler Kruševljana video je da je Borjan ispred linije i lepo ga je lobovao - 1:0.

90+5.minut - Lopta je fijuknula pored stative posle slobodnjaka Milijaša sa 26-27 metara

90. minut - Igraće se još sedam minuta

90. minut - Kakva odbrana Petrovića, lopta posle Donaldovog udarca sa 16 metara išla je u gol, ali brani golman Napretka

85. minut - Zvezda juriša na gol Napretka, domaći prete iz kontri, oba tima spuštenih gardova

78. minut - Mnogo sreće za Zvezdu, šutirao je Alivodić, lopta je zakačila jednog štopera, Borjan je već bio savladan pošto je bio u drugom uglu, ali lopta odlazi pored stative

75. minut - Ponovo je Srnić bio u šansi, ali umesto mreže pogodio je prečku gola Napretka

74. minut - Udarac Radonjića pored gola
72. minut - Babić šutira glavom posle kornera, samo do golmana Petrovića
65. minut - U igru ulazi Boaći, menja Rikardinja

63. minut - Sada je veliku šansu za Zvezdu imao Srnić koji je sa pet metara udarcem glavom promašio gol Napretka

59. minut - Najbolja šansa za Napredak, Kasalica je centrirao, Alivodić šutirao sa 13-14 metara, savladao je Borjana, ali je Zvezda imala sreće jer je lopta prošla pored desne stative

55. minut - Opasan udarac Mitrovića, lopta ide preko gola. Mažić je oprostio drugi žuti karton Donaldu zbog oštrog starta nad Markoskim

50. minut - Dosta prekida na početku drugog dela, prvo je bila bakljada "delija", a sada je povređen štoper domaćih Miladinović

46. minut - Umesto Račića u igri je Krstičić u timu Crvene zvezde

Prvo poluvreme

45+2. minut - Završeno je prvo poluvreme u Kruševcu, najbolju šansu je imao Pešić za Zvezdu, ali na drugoj strani su pretili Alivodić i Vukanović, sve u svemu dosta slab fudbal pod Bagdalom

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade izgubljenog vremena
42. minut - Urošević je probao da iznenadi Borjana, ali nije uspeo, golman Zvezde hvata loptu
36. minut - Slobodnjak za Donalda iz savršene pozicije, ali nije uspeo da prebaci zid Holanđanin

32. minut - Šansa za Vukanovića, ali bio je prilično iskosa pa nije mogao da šutira u okvir gola

24. minut - Zapretio je Alivodić, dobar volej udarac, ali lopta ide preko Borjanovog

gola

17. minut - Najbolja šansa na meču, Srnić je izveo prekid, lopta je došla do Pešića, ali loše je zahvatio pa golmanu nije bilo teško da odbrani

12. minut - Izblokiran je udarac Radonjića što je bila za sada najbolja šansa za gol, igra se u dosta sporom ritmu
5. minut - Zvezda ima nešto više loptu u nogama, za sada bez prave akcije
1. minut - Sa centra su krenuli gosti