0
Sreda 20.09.2017.
16:32 >> 18:53h

Zvezda ne greši: Milić i Boaći za tri boda kraj Morave

I bez šestorice prvotimaca, Crvena zvezda je lako izašla na kraj sa Čačanimna. U odloženom meču Super lige, crveno-beli su slavili na stadionu kraj Morave protiv Borca - 2:0 (1:0) i zadržali lidersku poziciji u šampionatu Srbije.

A. Čukić - Vesti
Nastavio da trese mreže: Ričmond Boaći, napadač Zvezde, upisao se u listu strelaca u Čačku

Crveno-beli su dominirali tokom celog meča. I pre prvog gola koji je postigao Nemanja Milić u 35. minutu posle asistencije Boaćija, gosti su imali četiri, pet izglednih prilika, ali Milijaš, Pešić, Milić i Boaći nisu bili pribrani u ključnim trenucima.

Domaćin se branio svih 90 minuta i nijednom nije ugrozio gol nezaposlenog Damira Kahrimana, koji je i drugi meč menjao startnog golmana Milana Borjana, koji je povređen. U nastavku, četa Vladana Milojevića stala je na loptu i rutinski čuvala vođstvo, a gol Ričmonda Boaćija u 74. minutu otklonio je sve dileme oko pobednika.

Crveno-beli su i u osmom meču u šampionatu uspeli da sačuvaju mrežu i naprave sjajnu uvertiru pred duel za vikend sa Vojvodinom i narednog četvrtka u Kelnu, u drugom kolu Lige Evrope.

Vladan Milojević će biti na slatkim mukama u narednim mečevima jer su i igrači koji su malo igrlai u prethodnim susretima odigrali odličnu utakmicu. Kapiten Nenad Milijaš je komandovao igrom na sredini terena, a Nemanja Milić je osim gola imao i nekoliko dobrih akcija i istakao kandidatutu da se se opet vrati u startnu postavu crveno-belih u Ligi Evrope.

Standings provided by Sofascore LiveScore

90+3. minut - Utakmica je završena.
77. minut - U timu Zvezde je i talentovani Luka Ilić, koji je letos potpisao za Mančester Siti. Odmah je bio u šansi, ali nije uspeo da pogodi mrežu domaćina.

74. minut - GOOOL, Ričmond Boaći prekida post, postiže gol posle lepe akcije crveno-belih. Zvezda stiže do sigurne pobede u Čačku.

72. minut - Zvezda rutinski čuva prednost, domaćin jalov u napadu.
60. minut - Pešić je hteo da bude nesebičan, ali je pogršio. Ostaje 1:0 za goste.
55. minut - Incijativa Zvezde i u nastavku susreta.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+1. minut - Posle prvog poluvremena, Zvezda vodi 1:0 golom Milića.

38. minut - Boaći se našao u velikoj prilici, ali sa sedam, osma metara šutira pored gola.

35. minut - GOOOL, vodi Zvezda, strelac je Nemanja Milić posle asistencije Boaćija.

31. minut - Kakva šansa za Pešića, sa pet metara napadač Zvezde nije ubacio loptu u mrežu.

30. minut - Boaći glavom, ali samo pored gola. Zvezda ne uspeva da pronađe put do gola. Loš teren u Čačku.

28. minut - Milijaš je pokušao iz daljine, ali je kapiten crveno-belih loše zahvatio loptu. Nema golova kraj Morave.

14. minut - Nemanja Milić je bio u odličnoj prilici, ali je šutirao pored gola. Sve jači pritisak Zvezde.

12. minut - Posle kornera, Vujadin Savić je najviši bio, ali je lopta otišla preko gola posle udarca glavom štopera Zvezde.

11. minut - Milijaš preti iz slobodnog udarca, ali golman Bajić je odbio loptu u korner.

9. minut - Nema uzbuđenja na startu meča.
1. minut - Utakmica na stadionu kraj Morave je počela.

BORAC: Bajić - Čađenović, Obradović, Kostić, Kuljević, Propadalo, Dupovac, Jovanović, Stamenić, Knežević, Otašević.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Gobeljić, Savić, Frimpong, Rodić - Račić, Krstičić, Milijaš, Milić - Pešić, Boaći.