0
Utorak 05.09.2017.
19:24 >> 10:06h

Herojska pobeda "orlova" u Dablinu: Rusijo, dolazimo!!!

Posle kiše i tmurnih oblaka, dolazi Sunce za naš fudbal! Rusija je blizu, reprezentacija Srbije je na pragu Svetskog prvenstva naredne godine posle herojske pobede u Dablinu protiv Republike Irske - 1:0 (0:0). Sada je sve u nogama izabranika Slavoljuba Muslina, kojima treba još samo jedna pobeda u preostala dva meča kvalifikacija, sa Austrijom u Beču 6. oktobra ili Gruzijom u Beogradu tri dana kasnije.

EPA/Aidan Crawley
Šejn Long nadvisio Nikolu Maksimovića

Kada je bilo najpotrebnije, naši momci su bili najbolji. Ostavili su srce na teren, pokazali da nisu luzeri i da krupnim koracima hitaju ka Mundijalu u Rusiji naredne godine. Gol odlule postigao je Aleksandar Kolarov u 55. minutu posle fantastične akcije Dušana Tadića i asistencije Filipa Kostića. Levonogi bombarder Srbije je zakucao loptu pod prečku golmana Rendolfa za muk u Dablinu.

Srbija je kontrolisala igru, rezultat svih 90 minuta. Malo nas je zabrinulo isključenje Nikole Maksimovića u 68. minutu. Irci su napadali, ali jalovo, stihijski, dugim loptama, a jedinu šansu imao je Long, ali nas je spasio Vladimir Stojković u 86. minutu.

Treba napomenuti da smo poslednjih 10 minuta igrali i sa devetoricom jer se povredio Jagoš Vuković, koji je samo statirao na travnatom tepihu stadiona u Dablina. Ali, naši heroji su i to izdržali.

Kada je sudija odsvirao kraj, svi naši fudbaleri su popadali na zemlju od sreće. Mundijal je blizu, skoro kao da je osiguran, ali prvo treba da skočimo pa da kažemo hop. Posle izostanka sa dva EP i SP u Brazilu 2014. godine, sada konačno malo radosti za srpski fudbal.

Čarobno leto za Srbiju. Prvo u režiji Partizana i Crvene zvezde, a sada i reprezentacije. Rusija je blizu...

U ostalim mečevima naše grupe, Vels je slavio protiv Moldavije 2:0 i izbio na drugo mesto, dok je Austrija razočarala odigravaši samo 1:1 sa Gruzijom u Beču.

Standings provided by Sofascore LiveScore

90+5. minut - KRAJ  - HEROJSKA POBEDA SRBIJE
90+1. minut - igraće se još pet minuta.
88. minut - Hurihen šutira iz daljine, ali ništa od gola.
86. minut - Stojković spasio Srbiju. Šutirao je Long, ali je naš golman bio na pravom mestu.
85. minut - Kristi je pokušao, ali loše, nema opasnosti po gol Stojkovića.
81. minut - i Gudelj će u igru umesto Tadića. Muslin brani 1:0.
80. minut - Prijović menja Mitrovića.
76. minut - Šansa za Irce, Brejdi traži penal, ali ništa od toga.
72. minut - Muslin pojačava odbranu, uvodi Stefana Mitrovića umesto Filipa Kostića. Treba nam skok igra.

68. minut - Nikola Maksimović je dobio crveni karton jer je napravio faul kao poslednji igrač odbrane. Brejdi samo do živog zida.

65. minut - Srbija bolja, konkretnija, domaćin bez prilike, imamo kontrolu lopte.

55. minut - GOOOOL. Vodi Srbija, strelac je Kolarov!!! Sjajna akcija Srbije, Kostić je asistirao, a Kolarov je zakucao loptu u mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - U sekund kraj prvog poluvremena. Nema golova, Srbija je bila bliža pogotku.

41. minut - Rukavina je bio u dobroj prilici, ali je slabo šutirao. Ostaje bez golova u Dablinu.

36. minut - Maksimović je intervenisao ispred Hulahana. Opasan napad domaćina.

33. minut - Velika šansa za Srbiju, Mitrović je šutirao posle asuistencije Kostića, ali je Rendolf spasio Irce.

28. minut - Kolarov je pokušao iz slobodnog udarca da iznenadi Rendolfa, ali ništa od gola.

20. minut - Long je opasno šutirao, Stojković je izbacio loptu u korner.

14. minut - Mitrović je bio u šansi, ali je Kristi izbacio loptu u korner.

10. minut - Irci su postigli gol, ali je poništen zbog osajda. Opravdana odluka sudije. Mrežu je zatresao Dafi.

7. minut - Srbija bolja na startu, gužva u šesnaestercu domaćina, ali samo korner.
3. minut - Matić je zapretio Ircima, ali nema opasnosti.

U odnosu na meč sa Moldavijom, Muslin je vratio na gol Stojkovića, a starteri su opet Milivojević i Rukavina.

R. IRSKA: Rendolf, Kristi, Dafi, Klark, Vord, Volters, Brejdi, Hulahan, Mejler, Meklin, Long.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Maksimović, Vuković, Rukavina, Milivojević, Matić, Kolarov, Tadić, Mitrović, Kostić.