0
Subota 19.08.2017.
18:56 >> 22:20h

Super liga: Rad slavio u Šapcu, prvenac Bačke

Posle pet poraza, konačno je slavila Bačka. EKipa iz Bačke Palanke na svom terenu je pobedila Mladosti iz Lučana - 1:0 i prepustila čačanskom Borcu "fenjer" Super lige Srbije.

pixabay.com

Jedini gol na meču postigao je Luković u 79. minutu. Domaćin je promašio i jedanaesterac u 55. minutu. Nezadovoljni sviranom najstrožom kaznom, gosti su posle toga napustili teren, ali su se ipak vratili. Rosić je bio neprezican sa 11 metara, ali u finišu su uspeli da postignu gol za prve bodove u sezonu.

Rad je slavio u Šapcu protiv novog superligaša Mačve. "Građevinari" su već u 15. minutu vodili 2:0, a domaćin je jedino uspeo da smanji prednost. Vojvodina je golom Malbašića slavila u Ivanjici, dok su Čukarički i Radnički odigrali meč bez golova.

Rezultati šestog kola: Bačka - Mladost 1:0 (Luković 79), Rad - Mačva 1:2 (Matić 45+5 penal - Lukić 4, Volkov 15). Spartak - Voždovac 0:0, Čukarički - Radnički 0:0, Javor - Vojvodina 0:1 (Malbašić 70).