0
Utorak 18.07.2017.
17:48 >> 22:51h

Kvalifikacije za LŠ: Čudo u Strumici, pao Malme

Makedonski šampion Vardar uspeo je da eliminiše favorizovani Malme i plasira se u treću rundu kvalifikacja za Ligu šampiona. Posle 1:1 u Skandinaviji, u revanšu u Strumici skopski crveno-crni su slavili - 2:1 (0:1).

Reuters

Kada je isksuni napadač gostiju Rozenberg postigao gol sa bele tačke u 16. minutu činilo se da stvari dolaze na svoje mesto, da će švedski šampion da prođe dalje, ali... U nastavku, Grnčarov glavom posle kornera i Jermen Barsenjan, za samo pet minuta od 56. do 61. doneli su veliku radost Skopljancima, koji nisu mogli da igraju na svom stadionu. U finišu je Nikolov samo potvrdio plasman skopskog tima u treću rundu i minimum još četiri meča u Evropi.

BATE je napravio kiks na svom terenu protiv Alaškerta (1:1), ali je to nadoknadio u Jerevanu - 3:1. Srbin Nenadović postigao je vodeći gol za jermenskog šampiona u 18. minutu, ali već do poluvremena gosti iz Borisova su preokrenuli rezultat golovima Gordejčuka. U finišu, Volodko je samo "overio" plasman beloruskog šampiona u narednu rundu.

Kazahstanska Astana je imala prednost od 1:0 iz prvog meča drugog kola LŠ u Letoniji, a u revanšu u Astani odigrala je samo - 1:1 sa Spartaksom. Ipak, bilo je dovoljno za prolazak kazahstanskog šampiona u treću rundu i minimum još četiri meča u Evropi. Domaćin je poveo golom najboljeg strelca Tvumasija, a neizvesnost je uneo Vardanjas pogotkom, 18 minuta pre kraja.

Rezultati: Astana (Kazahstan) - Spartaks (Letonija) 1:1 (Tvumasi 59 - Vardanjas 72). Prvi meč 1:0. Alaškart (Letonija) - BATE Borisov (Belorusija) 1:3 (Nenadović 18 - Gordejčuk 23, 35, Volodko 78). Prvi meč - 1:1, Vardar (Makedonija) - Malme (Švedska) 3:1 (Grnčarov 56, Barsenjan 61, Nikolov 90+1 - Rozenberg 16 penal). Prvi meč - 1:1, Samtredija (Gruzija) - Karabag (Azerbejdžan) 0:1 (Gerijer 23). Prvi meč - 0:5, TNS (Vels) - Rijeka (Hrvatska) 1:5 (Gislevic 75 - Matei 41, Gavranović 54, 79, Gorgon 59, Ristovski 64), prvi meč - 0:2, Vikingur (Farska Ostrva) - Hafnarfjordur (Island) 0:2 (Lenon 79 penal, Valdmarson 90+1), prvi meč - 1:1, Budućnost (Crna Gora) - Partizan (Srbija) 0:0, prvi meč - 0:2.

* Crnim slovima su ekipe koje su se plasirale u narednu rundu kvalifikacija za evro elitu.