0
Sreda 12.07.2017.
20:56 >> 22:33h

Kvalifikacije za LŠ: Blistavo veče Andrije Pavlovića (VIDEO)

Veče u prvim mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona obeležio je povremeni sprksi reprezentativac Andrija Pavlović, koji je postigao sva tri gola u pobedi Kopenhagena na gostovanju slovačkom šampionu Žilini - 3:1.

EPA7Mathias Loevgreen Bojesen
Het-trik za samo 15 minuta: Andrija Pavlović, napadač Kopenhagena

Vodili su domaćini, ali su od 61. minuta ostali sa desetoricom, a onda je na scenu stupio nekadašnji napadač Čukaričkog i het-trikom za samo 15 minuta već sada doneo prolazak danskom šampionu u treću rundu kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ludogorec je neprijatno iznenadio porazom u Kaunasu od Žalgirisa, iako je bugarski šampion vodio. Ipak, u finišu Litvanci su preokrenuli i napravili veliko iznenađenje.

Makedonski šampion Vardar napravio je veliko iznenađenje u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Skopski tim igrao je 1:1 na gostovanju švedskom prvaku Malmeu. Poveli su Skopljaci golom Nikolova, ali su domaćini uspeli da stignu do nerešenog ishoda. Malme je bio mnoog bolji, napadao, dok su gosti iz jedinog šuta na gol uspeli da zatresu mrežu Skandinavaca.

U derbiju "eks Ju", Maribor je pogotkom Tavareša u trećem minutu sudijske nadokande slavio u Širokom Brijegu. Ostali favoriti, Apoel i Šerif na jedvite jade su slavili protiv Dudelanža, odnosno Kukešija.

BATE Borisov je kiksnuo na svom terenu sa jermenskim šampionom Alaškertom - 1:1. Oba gola postigao je Rios, ali jedan u svoju mrežu.

Legija je završila posao već u provm meču u Finskoj. Zbog povrede nije igrao Miroslav Radović.

Rezultati prvih mečeva drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Spartaks (Letonija) - Astana (Kazahstan) 0:1 (Tvumasi 73), APOEL (Kipar) - Dudelanž (Luksmburg) 1:0 (Betoljo 71), Malme (Švedska) - Vardar (Makedonija) 1:1 (Brorson 75 - Nikolov 63), Šerif (Moldavija) - Kukeši (Albanija) 1:0 (Badibanga 79 penal), Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Honved (Mađarska) 2:1 (Vitor 35, Ejbinder 52 - Lanzafame 63), Zrinjski (BiH) - Maribor (Slovenija) 1:2 (Todorović 89 - Zahović 43, Tavareš 90+3), BATE Borisov (Belorusija) - Alaškert (Jermenija) 1:1 (Rios 43 - Rios autogol 78), Mariehamn (Finska) - Legija (Poljska) 0:3 (Giljerme 8, Nađi 40, Hamalainen 44), Žalgiris (Litvanija) - Ludogorec (Bugarska) 2:1 (Nuadzi 78, Kukliš 86 - Aniset 24), Žilina (Slovačka) - Kopenhagen (Danska) 1:3 (Spalek 39 - Pavlović 68, 73, 83), Dundalk (Irska) - Rozenborg (Norveška) 1:1 (Mekmilan 18 - Reginusen 44).