0
Sreda 17.05.2017.
18:16 >> 01:38h

"Parni valjak" protutnjao Nišom, crno-beli hlade šampanjac! Pirova pobeda Zvezde u Ivanjici (VIDEO)

Kolo pre kraja Super lige Srbije nazire se šampion. Partizan je slavio u Nišu - 3:1 (0:0), pa izabranicima Marka Nikoilića potreban je samo bod u poslednjem kolu protiv Mladosti iz Lučana u Humskoj da osiguraju 27. titulu i izjednače se sa ljutim rivalom Crvenom zvezdom.

Vesti - M. Todorović
Dva gola za trokorak bliže tituli: Uroš Đurđević okružen trojicom Nišlija

Ovog proleća, fudbaleri Partizana prespavaju prvih 45 minuta, ali u nastavku dodaju gas. Tako je bilo i na "Čairu". Crno-beli "blic-krig" od tri minuta i majstorije Leonarda i Đurđevića doneli su sigurnu prednost crno-belima, da bi Đurđević drugim golom na meču "overio" Radnički za veliko slavlje skoro 15.000 gledalaca, od čega dobar deo navijača crno-belih.

Nišlije su pružile dobar otpor u prvom poluvremenu, ali u nastavku individualni kvalitet Leonarda i Đurđevića odlučio je pobednika. Sve je spremno za slavlje, hladi se šampanjac u Humskoj i prilika za crno-belu feštu u nedelju na stadionu Partizana.

Zvezda je ostvarila, najverovatnije, Pirovu pobedu u Ivanjici protiv Javora - 3:0 (1:0). Ključni tenutak meča bio je crveni karton Kornelijusa u 38. minutu i jedanaesterac za goste, iz koga je Kanga bio precizan. U finišu Donald i Boaći, opet iz penala, doneli su trijumf četi Boška Đurovskog. Crveno-belima treba čudo za krunu. Kiks protiv Voždovca ispostaviće se je odlučio šampiona.

Pobedama u pretposlednjem kolu plej-ofa fudbaleri Vojvodine i Mladosti overili su plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Iz Super lige je ispao Novi Pazar, a u poslednjem kolu rešiće se pitanje drugog putnika u niži rang. Metalac iz Gornjg Milanovca je najbliži selidbi u Prvu ligu, dok Borcu treba bod u poslednjem kolu.

90+3. minut - Gotove su obe utakmice, Radnilčki - Partizan 1:3, Javor - Crvena zvezda 0:3.

87. minut - GOOOL, Boaći sa bele tačke donosi ubedljiv trijufm crveno-belima, ali Pirova pobeda za još uvek šampiona Srbije.

85. minut - GOOOL, Utešni gol za domaćina, strelac je Dušan Živković.

78. minut - GOOOOL, Uroš Đurđević stavlja tačku na pobedu Partizana.

77. minut - GOOOL, Zvezda je povećala prednost u Ivanjici, strelac je Mičel Donald.

75. minut - Mrkić je imao šansu za Radnički, ali nije uspeo da zatrese mrežu crno-belih.

69. minut - Zbog pogrdnih skandiranja na račun Aleksandra Vučića na kratko je prekinuta utakmica u Nišu, ali je sudija Široki brzo nastavio meč.

58. minut - GOOOOL, Partizan vodi 2:0, strelac je Uroš Đurđević. Nije mu bio teško da lobuje golmana Nišlija Zogovića. Crno-beli već mogu da hlade šampanjac.

55. minut - GOOOL, Leonardo postiže gol za Partizan na "Čairu". Ovo je 22. gol sjajnog Brazilca. Otrčao je "karioka" do navijača na severnoj tribini da proslavi gol, koji možda znači i titulu. Ukoliko ovako ostane, Partizanu treba bod u poslednjem kolu u Humskoj protiv Mladosti iz Lučana.

45+3. minut - U Nišu nema golova, u Ivanjici Zvezda vodi golom Gelora Kange sa "bele tačke".

43. minut - Nišlije sve bolje, umalo autogol Leonarda posle centaršuta Saše Stojanovića.

39. minut - Penal za Zvezdu izvodi Kanga. GOOOOL, precizan je Kogoanac. Zvezda 1vodi 1:0.

38. minut - Javor ima igrača manje, isključen je Kornelijus, zbog dva žuta kartona.

35. minut - Saša Stojanović je bio u dobroj prilici, ali Milneković izbacuje loptu u korner, Radnički ravnopravan rival crno-belima.
31. minut - Nišlije sve otresitije, Kojić je zapretio, ali daleko od neke opasnosti po gol Stevanovića.
26. minut - Ćirković je posle kornera imao šansu, ali su domaćini sa gol linije izbacili loptu. Ostaje 0:0 u Nišu. Nema golova ni u Ivanjici.
21. minut - Janković je pokušao da ugrozi gol Nišlija, ali je lopta otišla pored gola.
18. minut - U Ivanjici Zvezda napada, ali zasad ne uspeva da probije bedem Javora.
15. minut - Nervozan početak u Nišu. Partizan ne ide "grlom u jagode, već mirno igra, Nišlije zasad bezopasne.
8. minut - Nema promene rezultata. U Nišu nema uzbuđenja, igra se na sredni terena.
1. minut - Počeli su mečevi u Niši i Ivanjici. Na "Čairu" više od 12.000 gledalaca.

Sastavi timova iz Niša!

RADNIČKI: Zogović, Petrović, Bulatović, Živković, Stanković, Arsić, Tomić, Jovanović, Stojanović, Mrkić, Kojić

PARTIZAN: Stevanović, Vulićević, Ćirković, Milenković, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković, Leonardo, Mihajlović, Đurđević.

Sastavi timova iz Ivanjice!

JAVOR: Đogatović, Terzić, Karišik, Kolaković, Amanović, Eliomar, Austin, Mitošević, Sević, Tripković, Milanović.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Plavšić, Kanga, Milić, Boaći.