Primera: Krstičić pokrenuo preokret, majstorija Kataija za kraj (VIDEO)

Srpski internacionalci Nenad Krstičić i Aleksandar Katai bili su među zaslužnima za veliki preokret Alavesa u duelu sa Betisom u Sevilji.

rutube.ru/GOALTIME
Katai ponovo trese mreže

Domaći su na poluvreme odneli gol prednosti pošto je Pardo pogodio u 12. minutu, ali je Krstičić već na startu drugog dela poravnao rezultat. Sobrino je samo šest minuta kasnije doneo prednost timu iz Vitorije, a pobedu je obezbedio Santos.

Na kraju u poslednjim mometima u listu strelaca upisao se i Katai, koji je u 82. minutu ušao na teren umesto strelca drugog gola. Povukao je kotru srpski reprezentativac izašao sam ispred golmana kog je lažnjacima bacio na zemlju, a onda neometan gurnuo loptu u gol.

Alaves se usidrio u sredini tabele i ne može ni gore ni dole, dok je Betis u donjem delu tabele, ali Sporting iz Hihona ni teoretski ne može da stigne tim iz Sevilje već će pokušati da dohvati Deportivo ili Leganes koji je izgubio od Eibara, a u večernjem terminu Selta je na svom terenu deklasirana od Atletika iz Bilbaa.

Rezultati, 35. kolo, Nedelja: Osasuna - Deportivo 2:2 (Mondragon 4, Huanfran 78ag - Giljerme 18, 70), Betis - Alaves 1:4 (Ruben Pardo 12 - Krstičić 48, Sobrino 54, Santos 58, Katai 90+4), Eibar - Leganes 2:0 (Kike 62, Serđi Enrih 66), Selta - Atletik Bilbao 0:3 (Garsija 35, 50, Riko 83), Ponedeljak: Malaga - Sevilja (21.00), Petak: Viljareal - Sporting Hihon 3:1, Subota: Real Sosijedad - Granada 2:1, Real Madrid - Valensija 2:1, Las Palmas - Atletiko Madrid 0:5, Espanjol - Barselona 0:3.