0
Subota 01.04.2017.
18:20 >> 20:35h

Partizan savladao Radnički i težak teren na Čairu (VIDEO)

Utakmica između Radničkog i Partizana, odigrana u Nišu u okviru 28. kola Superlige Srbije, opravdala je epitet derbija ove runde pošto su gledaoci na stadionu i kraj malih ekrana mogli da vide vrlo dobar meč u kom je na kraju trijumfovao gost sa 2:0 (0:0).

M. Todorović
Tavamba je propustio dobru priliku u prvom poluvremenu

Beograđani su bili bolji akter u ovom meču, ali nikako nisu uspevali da savladaju raspoloženog Zogovića, čiji saigrači u retkim kontranapadima nisu krunisali njegovu dobru partiju.

Sve do 70. minuta nije bilo pogodaka, a onda su gosti uz malu dozu sreće uspeli da povedu. Šutirao je sa distance mladi Uroš Đurđević, lopta je na putu ka golu zakačila Volkova i prevarila golmana Radničkog koji je jednostavno bio nemoćan.

Do kraja utakmice skoro da nije ni bilo prilika za promenu rezultata, ali je on ipak doživeo korekciju u završnici kada je Leonardo stavio tačku na meč izjednačivši se sa Đurđevićem na listi strelaca pošto su obojica postigli po 16 golova.

Partizan nastavio niz utakmica bez poraza (24), dok su Nišlije posle startnog poraza od Mladosti tek drugi put savladane u prolećnom delu sezone. Crno-beli i posle ovog kola imaju šest bodova manjka u odnosu na Crvenu zvezdu i zadržali su teoretsku šansu da se domognu prvog mesta posle ligaškog dela takmičenja, dok je Radnički pao na šestu poziciju posle pobeda Napretka i lučanske Mladosti.

Radnički Niš - Partizan 0:2 (0:0)

Đurđević 70, Leonardo 90+2

Radnički Niš: Zogović - Petrović, M. Živković, Perendija, Volkov - Tomić, Arsić, Stojanović- Noma, Travančić - Kojić.

Partizan: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Leonardo - Đurđević, Tavamba.

Rezultati, 28. kolo: Crvena zvezda - Spartak 2:1 (Vujaklija 2, 58 - Ivanović 58), Radnik -  Bačka 1:0 (Trifunović 36pen), Voždovac - Vojvodina 4:1 (Nikolić 34, Krasić 36, Zec 85, Dražić 90+2 - Trujić 75), Borac - Rad 0:1 (Rodić 34), Napredak - Novi Pazar 3:0 (Vukanović 22, Alivodić 25, 86), Mladost Lučani - Javor 1:0  (Jovanović 77), Radnički Niš - Partizan 0:2 (Đurđević 70, Leonardo 90+2).

Drugo poluvreme

90+2. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Tačku na meč stavlja Leonardo pogotkom pre poslednjeg zvižduka. Izbegao je ofsajd zamku Brazilac, a onda udarcem sa preko 30 metara lobovao Zogovića - 0:2

90. minut - Još tri minuta nadoknade izgubljenog vremena
88. minut - Vreme prolazi, a Radnički ne uspeva ni da zapreti gostima
80. minut - Udarac Leonarda brani Zogović

70. minut - GOOOOOOOOOL, Uroš Đurđević je šutirao sa distance, lopta je pogodila Volkova promenila pravac i prevarila Zogovića, Partizan vodi 1:0

65. minut - Posle bure u prvih nekoliko minuta drugog dela, malo zatišje pred golovima
53. minut - Dobra akacija gostiju, lopta je prebačena na drugu stativu ka Tavambi, ali je Volkov u poslednjem momentu loptu izbacio u korner

47. minut - Kakva šansa za Partizan, Zogović sprečava da lopta posle karambola uđe u gol, a onda je blokiran Tavamba. Potom nova šansa za Đurđevića, ali lopta ide pored gola

46. minut - Bez izmena u poluvremenu, utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme

45+2. minut - Partizan je bio bolji protivnik, ali je i Radnički imao svoje šanse, na kraju mreže su mirovale i pobednika će odlučiti drugo poluvreme - 0:0

45. minut - Igraće se još dva minuta

35. minut - Prvo je Đurđević mogao da dovede Partizan u prednost, a onda najbolja prilika na meču za Radnički koju Travančić nije pretvorio u gol

31. minut - Zogović brani Leonardov slobodnjak

22. minut - Sudija Lukić dao je žuti karton Marku Jankoviću zbog pokušaja da iznudi penal

14. minut - Tavamba je mogao da dovede u vođstvo goste, nije bio precizan

11. minut - Velika šansa za Leonarda, bio je sam na 12-13 metara, ali je loše zahvatio loptu

5. minut - Preti Partizan udarcima Jankovića i Evertona
1. minut - Utakmica je počela, na stadionu u Niši prisutno je oko 6.000 - 7.000 gledalca