0
Ponedeljak 28.06.2010.
22:21

Brazil na Holandiju u 1/4 finalu SP

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Južnoj Africi pošto je večeras u osmini finala pobedila Čile rezultatom 3:0.

Golove za "karioke" postigli su Žuan u 35, Fabijano u 38. i Robinjo u 59. minutu. Brazil će u četvrtfinalu Mundijala igrati protiv Holandije, koja je ranije danas pobedila Slovačku 2:1. Ovaj duel biće odigran 2. jula od 16,00 časova.

Prvu šansu na utakmici imao je Brazil u petom minutu, ali je Fabijano iskosa sa desne strane šutirao daleko od gola Brava. "Karioke" su u osmom minutu propustile priliku za postizanje gola. Silva je šutirao sa oko 20 metara, ali je Bravo ponovo bio siguran. Čile se oslobodio pritiska Brazila, a Suazo je u 13. minutu pokušao sa oko 20 metara da lobuje Cezara, ali je golman "karioka" bio siguran.

Engleski sudija Hauard Veb propustio je priliku u 27. minutu da dosudi penal za Brazil posle duela Kontrerasa i Lusija u šesnaestercu Čilea.

Brazil je poveo u 35. minutu. Žuan je odlično reagovao posle kornera i glavom sa pet metara zatresao mrežu rivala. Samo tri minuta kasnije novi gol za izabranike Karlosa Dunge. Robinjo je poveo kontru svog tima, a onda je dodao Kaki koji je centrirao Fabijanu za vođstvo od 2:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Brazil je nastavio sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, a Robinjo je u 59. minutu povećao vođstvo svog tima na 3:0. Ramires je posle solo prodora dodao loptu do Robinja kome nije bilo teško da je smesti u mrežu. Valdivija je u 65. minutu sam sebi stvorio priliku za postizanje gola, ali je njegov udarac završio iznad prečke Cezara.

Čileanci su nastavili sa otvorenom igrom, a Suazo je od 70. do 75. minutu propustio dve šanse da postigne počasni gol za svoj tim. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, iako su oba tima propustila po nekoliko prilika za postizanje pogodaka.

Brazil - Čile 3:0 (2:0)