170
0
Sreda 08.03.2017.
22:53

LŠ: Barselona ušla u istoriju pobedom od 6:1, Borusija pregazila Benfiku (VIDEO)

U sredu su odigrana još dva revanš meča osmine finala Lige šampiona, a Bajernu i Realu u četvrtfinalu su se priključili Borusija i Borusija Dortmund.

Barsa u istoriji evropskog fudbala, niko nikada nije nadoknadio 4:0

Parižani su u Barselonu stigli sa ogromnih 4:0 iz prvog duela, ali im ni to nije bilo dovoljno da dođu do četvrtfinala pošto su u revanšu poraženi sa čak 6:1. Domaći su do poluvremena prepolovili zaostatak, a na startu drugog dela Mesi je postigao treći pogodak pa su se probudile nade da je preokret vrlo moguć.

Međutim, kada je Kavani u 62. minutu smanjio na 3:1 činilo se da su nade potpopljene pogotovo što Katalonci sve do 88. minuta nisu uspeli da postignu makar još jedan gol. Ipak, Nejmar tada pogađa prvo iz slobodnjaka, a tri minuta kasnije i sa bele tačke posle sumnjivog penala. Sudija Ajtekin produžuje meč pet minuta, a u poslednjim momentima Nejmar pronalazi samog Serhija Roberta koji gotovo rutinski pogađa mrežu u istorijskom momentu ne samo za Barselonu već za evropski klupski fudbal.

Kao što se to često u fudbalu dešava Parižanima se nije isplatio kukavičluk pošto su se posle datog gola dodatno povukli na svoju polovinu, a trebalo bi napomenuti i da je domaćin imao vetar u leđa od sudijske ekipe koja je u dva navrata dosudila kaznene udarce, iako je odluka mogla da bude i drugačija.

Obamejang je vodio Borusiju do ubedljive pobede

U Dortmundu Pjer Emerik Obamejang het-trikom se odužio navijačima “milionera” za sve promašaje koje je imao u Lisabonu. Rano su domaći poveli preko napadača iz Gabona, ali su do drugog gola čekali sve do isteka prvog sata.

Tada je bilo jasno da produžetaka neće biti pa su gosti morali dodatno da pojačaju napadu što im se obilo o glavu pošto je napadač Borusije još dva puta savladao Moraeša. Naš Andrija Živković je odigrao poslednjih 15 minuta za “orlove”.