0
Nedelja 27.06.2010.
17:57 >> 22:33h

"Panceri" pregazili Engleze

Fudbalska reprezentacija Nemačke pregazila je velikog rivala Englesku rezultatom 4:1 (2:1) i plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, ali senku na ovaj meč bacio je urugvajski sudija Larionda, koji krajem prvog dela nije priznao čist pogodak "gordog albiona".

Nemci su golovima Klosea u 20, Podolskog u 32. i Milera u 67. i 70. minutu potpuno zasluženo demolirali protivnika, za koga je jedini gol postigao Metju Apson u 37. minutu.

Nemci su odigrali odličnu utakmicu na taktičkom planu u prvom poluvremenu. Vezni red je u potpunosti zaustavio glavne kreatore igre Engleske, Džerarda i Lamparda, što je automatski "odseklo" Runija iz igre. Sa druge strane, Nemci su pronašli "rupu" u timu Engleske u liku štopera Metjua Apsona, preko kojeg su u nekoliko navrata došli do idealnih šansi za gol.

"Panceri" su iz takve postavke igre došli u šansu već u 5. minutu kada je Mesut Ezil sjajno izašao ispred Džejmsa, međutim loše je šutirao. Ipak, Nemci do prednosti dolaze u 20. minutu. Golman Manuel Nojer je ispucao loptu koja je došla u kazneni prostor Engleske, a neodlučnost Apsona i Džejmsa koristi Miroslav Klose koji trese mrežu za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije nova odlična akcija Nemaca završena je golom. Ezil je uposlio Milera, koji je prolazio engleske bekove kao da ih nema, ovaj prosleđuje loptu do Podolskog koji matira Džejmsa za 2:0.

Šokirani Englezi uspeli su da se vrate u meč upravo preko Apsona. U 37. minutu Džerard je izveo korner sa desne strane, Nojer i Boateng su pogrešno procenili let lopte, a Apson glavom smanjuje na 2:1.

Verovatno odlučujući momenat desio se samo dva minuta kasnije kada je Frenk Lampard šutirao, lopta se od prečke odbila jedan metar ptreko linije, ali linijski sudija, kao i glavni Urugvajac Larionda koji je sudio meč između Srbije i Australije, pokazao je da se igra nastavi.

U nastavku susreta "gordi albion" je krenuo na sve ili ništa, što su Nemci perfektno koristili i iz dve školski odigrane kontre postogli još dva gola. Naravno, bilo je nekoliko solidnih šansi za Englesku, preko Runija i Defoa, ali generalno tim Fabija Kapela ništa specijalno nije pokazao. Posle slobodnog udarca Lamparda u 67. minutu, odbijenu loptu Miler je prosledio Švajnštajgeru, ovaj vraća odličnom napadaču Bajerna, koji je "zakucava" u mrežu za 3:1.

Već tada je susret bio rešen, a psihički slomljene Engleze dotukao je ponovo Miler. Samo tri minuta posle trećeg gola, Miler bez problema sa nekoliko metara postiže gol za konačnih, ubedljivih 4:1, na asistenciju Mesuta Ezila. Već nakon tog gola nemački navijači počeli su sa skandiranjem "ole, ole" za potpuno poniženje velikih rivala.

Nemce u četvrtfinalu očekuje duel sa pobednikom duela između Argentine i Meksika, što bi moglo da znači reprizu četvrtfinala od pre četiri godine, kada su "panceri" na penale savladali "gaučose".

Nemačka - Engleska 4:1 (2:1)
Strelci: Klose 20', Podolski 32', Miler 67', 70' - Apson 37'. Stadion: Fri Stejt. Gledalaca: 40.911. Sudija: Horhe Larionda (Urugvaj). Žuti kartoni: Fridrih (Nemačka), Džonson (Engleska).

NEMAČKA: Nojer, Lam, Fridrih, Mertezaker, Boateng, Kedira, Švajnštajger, Miler (Trohovski 72'), Ezil (Kisling 83'), Podolski, Klose (Gomez 72'). Selektor: Joahim Lev.
ENGLESKA: Džejms, Džonson (Rajt-Filips 87'), E. Kol, Apson, Teri, Milner (Dž. Kol 64'), Džerard, Lampard, Beri, Defo (Defo 70'), Runi. Selektor: Fabio Kapelo