Subota 3. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 29.12.2016.
16:57
Tanjug, Vestionline A

Terzić puca od samopouzdanja: Na proleće još jači

Generalni direktor FK Crvena zvezda Zvezdan Terzić izrazio je zadovoljstvo što će trener Miodrag Božović i na proleće predvoditi crveno-bele, ali i uverenje da će ostati nosioci ekipe, izuzimajući Mihaila Ristića koji bi mogao da ode u slučaju prave ponude.

M. Todorović
Zvezdan Terzić, generalni direktor Crvene zvezde

- Razumemo Božovića, pod velikim je pritiskom zbog očekivanja, nije lako raditi u Zvezdi zbog pritiska. Drago mi je što je odlučio da ostane, nadam se da će tako biti bar do 2018. godine. On je emotivan čovek, voli Crvenu zvezdu - rekao je Terzić na konferenciji za medije na stadionu Rajko Mitić.

Terzić je dodao da će čelnici kluba pokušati da naprave jači tim nego jesenas i da će ostati stranci Mičel Donald, Damijan Le Talek, Džon Ruiz i Gelor Kanga, a da odlaze Pablo Mouče i Tomas Fibel jer nisu ispunili očekivanja.

On je kazao da žali zbog situacije sa Ugom Vijeirom, za kojeg je rekao da je na pragu prelaska u Japan, ali da je isključivi krivac Portugalac zbog nedovoljnog zalaganja.

- Mislio je da trenira kad hoće i kasni na pripreme, zbog čega je zavredio takav status. Ipak, hvala mu na svemu što je uradio za Zvezdu - dodao je generalni direktor Zvezde.

Prema njegovim rečima finajskih problema i dalje ima, ali mnogo manje nego što je to bila poslednjih godina, kao i da je trenutni dug između 36 i 37 miliona evra.

- Mnogi kažu da trošimo kao bankomat, što nije tačno. Zahvalni smo premijeru Srbije i državi što ima razumevanja, ali nismo u privilegovano položaju u odnosu na ostale. Radimo u skladu sa zakonom, platili smo pet miliona evra samo na porez. Zvezdi je potrebno deset miliona za život, plus još pet da izmiruju nasleđene obaveze. Plasmanu u Ligu šampiona možemo da se nadamo kada ne budemo dugovali, a sada postoji rakorak izmejdu želja i mogućnosti.

Terzić je naglasio da je zadovoljan rezultatima u 2016. godini zbog titule i prvog mesta posle jesenjeg dela nove sezone Superlige, ali i da je potrebno vreme da uspesi krenu i na međunarodnoj sceni.

- Izvinjavam se navijačima zbog eliminacije od Sasuola u baražu za Ligu Evrope, ali nema sumnje da smo igrali protiv kvalitetnijeg protivnika. Nije bilo realno da se plasiramo u Ligu Evrope, ali smo i to mogli uz malo sreće jer smo šansu propustili protiv Ludogoreca u Bugarskoj kada je naš treći gol "visio u vazduh", a onda smo primili gol zbog nesmotrenosti igrača - zaključio je Terzić.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online