0
Četvrtak 15.12.2016.
15:46 >> 18:00h

Leonardo razbio "golubove" i oprostio se od Partizana

U poslednjem meču u 2016. godini, Partizan je na svom terenu pobedio Spartak - 2:0 (0:0). U centru pažnje je bio Brazilac Leonardo, koji je u nastavku postigao oba gola za crno-bele.

partizan.rs
Leonardo postigao dva gola na oproštaju od Partizana

Posle prvog kola, "karioka" je pustio suze, što je jasan znak da je završio uspešnu epizodu u crno-belom dresu i da će karijeru da nastavi u francuskom Sent Etjenu. Brazilac je prvi gol postigao u 55. minutu, kada je posle intervencije golmana gostiju sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu. Osam minuta kasnije, iz slobodnog udarca sa 18 metara rešio je pitanje pobednika.

Crno-beli su bili loši u prvom poluvremenu, kada je samo Đurđević imao šansu za gol. U nastavku druga priča, četa Marka Nikolića bila je dominantna i završila prvi deo sezone na drugom mestu sa šest bodova manje od lidera Crvene zvezde.

81. minut - Trener Marko Nikolić je izvadio iz igre Leonarda, koji je ispraćen ovacijama malobrojnih navijača.

63. minut - GOOL, opet Leonardo, sjajno izveden jedanaesterac sa 17 metara. Golman gostiju je bio loše postavljen.

54. minut - GOOOL, Leonardo je postigao gol i zaplakao. Siguran znak da je ovo poslednji meč u dresu Partizanu.

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme.

30. minut - Umalo gol za goste. Ostojić je umalo prvario svog golman Kljajića.
20. minut - Prva šansa za Partizan, Đurđević je izašao sam ispred golmana gostiju, ali je Mirković bio bolji.
10. minut - Nema uzbuđenja u Humskoj. Partizan napada, ali jalovo.
1. minut - Utakmica je počela. Na stadionu nema ni 1.000 ljudi.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Janković, Jevtović, Everton, Leonardo Đurđević, Božinov.

SPARTAK: Mirković, Stojković, Ćalasan, Radovanović, Anđić, Kovačević, Glavčić, Milić, Torbica, Bašanović, Mudrinski.