0
Nedelja 11.12.2016.
22:39 >> 22:39h

Serija A: Srbi ne pomažu Đenovi, Juventus bolji u torinskom derbiju, “petarda” Napolija (VIDEO)

Pet utakmica 15. kola Serije A odigrano je u popodnevnim časovima, a samo na jednoj domaći tim je uspeo da izbegne poraz. Jedini tim koji je slavio pred svojim navijačima bio je Inter u večernjem terminu.

Iguain u ovoj situaciji nije pogodio, ali u naredne dve jeste

Kao što se i očekivalo najzanimljivije je bilo u torisnkom derbiju u kom je Juventus došao do sva tri boda iako je imao gol minusa pošto su “bikovi” poveli golom Belotija u 16. minutu. Ipak, iskusni Gonzalo Iguain sa dva pogotka rastužio je tim Siniše Mihajlovića u kom je svih 90 minuta bio Adem Ljajić, a rtačku na ovaj meč golom u poslednjim momentima stavio je Miralem Pjanić.

Napoli je do nogu potukao Kaljari na Sardiniji sa čak 5:0, a het-trik je upisao Belgijanac Mertens. I u preostala tri meča gosti su bili uspešniji - Udineze je odneo bodove iz Bergama, Kjevo iz Palerma, a jedini domaćin tim koji je ostao neporažen je Bolonja koja je igrala 0:0 sa Empolijem.

U poslednjem meču planiranom za nedelju Inter je zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu na svom terenu pošto je sa 2:0 savladao Đenovu. Oba gola postigao je Hrvat Marcelo Brozović, koji je bio na korak od otpuštanja iz milanskog kluba. Na drugoj strani Darko Lazović je odigrao svih 90, a Nikola Ninković je u igri bio od 57. minuta.

Rezultati, 15. kolo, Nedelja: Kaljari - Napoli 0:5 (Mertens 34, 69, 72, Hamšik 45, Zjelinski 51), Atalanta - Udineze 1:3 (Kurtić 47 - Zapata 45, Fofana 72, Tero 87), Bolonja - Empoli 0:0, Palermo - Kjevo 0:2  (Birsa 14, Pelisije 49), Torino - Juventus 1:3 (Beloti 16 - Iguain 28, 82, Pjanić 90+3), Inter - Đenova 2:0 (Brozović 38, 69), Ponedeljak: Fiorentina - Sasuolo (19.00), Roma - Milan (21.00), Subota: Krotone - Peskara 2:1 (Paladino 24pen, Ferari 83 - Kampanjaro 82), Sampdorija - Lacio 1:2 (Šik 89 - Milinković Savić 40, Parolo 44).