0
Nedelja 04.12.2016.
17:21 >> 20:12h

Partizan prekinuo seriju pobeda Javora, prati Zvezdu u stopu (VIDEO)

Fudbaleri Partizana uspeli su da se, posle remija sa Vojvodinom, vrate na pobednički kolosek i tako ostanu u šampionskoj trci sa Crvenom zvezdom i Novosađanima. Crno-beli su u meču 19. kola pred svega oko 2.000 gledalaca na svom stadionu savladali Javor sa 2:0 (1:0).

partizan.rs
Đurđević i Leonardo vozili su "valjak" ka novoj pobedi

Potpuno zaslućeno tim Marka Nikolića upisao je novu “trojku” pošto je iskoristio dve od svojih desetak šansi, dok protivnik sa druge strane nije uspeo ozbiljnije da ugrozi Kljajića.

Za golove su se ponovo pobrinula dva najbolja pojedinca Partizana u ovoj sezoni - Đurđević je pogodio u 31. minutu, a Leonardo na samom startu drugog poluvremena. Dva puta su pogoci domaće ekipe poništeni zbog ofsajda, čini se opravdano.

Do kraja jesenjeg dela sezone Partizanu su preostali dueli sa Čukaričkim u gostima i Spartakom na domaćem terenu, dok će Ivanjičani ugostiti Vojvodinu i Napredak.

Novosađani su nešto ranije prilično lagano savladala Napredak sa 2:0 pa i dalje ima isti broj bodova kao crno-beli, odnosno oba tima zaostaju šest poena za Crvenom zvezdom.

Partizan - Javor 2:0 (1:0)

(Đurđević 31, Leonardo 47)

Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Everton, Jevtović, Leonardo (86 Vlahović), Stevanović (64 Janković), Đurđević, Božinov (73 Mihajlović).

Javor: Đogatović, Milović, Karišik, Terzić, Amanović, Cvetković (70 Milisavljević), Eliomar Silva (57 Mfutila), Tomanović, Đokić, Bjedov, Sević (78 Jovanović).

Rezultati, 19. kolo, Nedelja: Bačka - Čukarički 3:1 (Bajić 4pen, Trivunović 62, Švonja 75 - Ožegović 61), Novi Pazar - Spartak 2:4 (Rušević 16, 36 - Mudrinski 40, 50, 81, Ivanović 53), Radnik - Rad 1:0 (Nikolić 35pen), Radnički Niš - Borac Čačak 3:3 (Arsić 38, Petrović 39, Mrkić 60 - Delić 21, Mihajlović 36, 74), Voždovac - Crvena zvezda 0:1 (Anđelković 55), Vojvodina - Napredak 2:0 (Kovačević 39, Zličić 54), Partizan - Javor 2:0 (Đurđević 31, Leonardo 47), Ponedeljak: Mladost - Metalac (17.00).

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 minut - Završen je pretposlednji meč 19. kola Superlige Srbije, Partizan - Javor 2:0
90. minut - Milisavljević udarcem sa distance pogađa spoljni deo prečke gola Partizana, igraće se još tri minuta

80. minut - Veliki promašaj Leonarda posle povratne lopte Mihajlovića

74. minut - Gosti pokušavaju udarcima sa distance, ali nisu precizni, Kljajić nema posla

64. minut - Prinudna izmena u Partizanu, povređenog Stevanovića zamenio je Janković

55. minut - Dobra prilika za Javor, ali je Ostojić reagovao ispred Bjedova i poslao loptu u korner
50. minut - Leonardo šutira, lopta odlazi pored gola

49. minut - Još jedan poništen gol zbog ofsajda Božinova

47. minut - GOOOOOOOOOOOL Već na startu drugog dela crno-beli postižu drugi gol, Božinov je asistirao, a Leonardo je pogodio cilj rezantnim udarcem

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu u Humskoj

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, Partizan zasluženo vodi, ali samo sa 1:0

42. minut - Gosti su se malo otvorili i krenuli ka golu domaćina, ali za sada je sve to bezopasno po gol Kljajića
36. minut - Cvetković je probao iz slobodnjaka da poravna rezultat, Kljajić brani i šalje loptu u korner

31. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL, Miletićev šut je izblokiran, Đurđević je uklizao i promenio pravac lopti skrenuo je u mrežu Ivanjičana

25. minut - Đurđević se lepo okrenuo u kaznenom prostoru, ali bio je iskosa i nije uspeo dobro da centrira, Đogatović je bio siguran

17. minut - Đogatović brani udarac Leonarda i šalje loptu u korner

14. minut - Đurđević je zatresao mrežu Javora, ali je ponovo bio ofsajd

9. minut - Partizan napada, ali se gosti uspešno brane i za sada nema promene rezultata

4. minut - Prvu priliku je imao Božinov, odbranio je Đogatović, a pored toga Bugarin je bio u ofsajdu

1. minut - Utakmica je počela, na stadionu u Humskoj svega nekoliko stotina gledalaca