0
Četvrtak 01.12.2016.
17:32 >> 20:10h

Remi Zvezde i Mladosti u senci teške povrede Srđana Plavšića

Poslednji meč 18. kola Superlige Srbije nije imao svog pobednika pošto su Crvena zvezda i Mladost iz Lučana odigrali 2:2 (1:1) pred oko 4.000 hiljade gledalaca na stadionu Rajko Mitić.

youtube.com/Sport Nation
Detalj kada je Zvezda izjednačila na 1:1

Od samog starta bilo je primetno da su gosti došli sa namerom da osvoje makar jedan bod, pa njihovo vođstvo u 11. minutu kada je gol Manojlovića pogodio Jovanović nije bilo preveliko iznenađenje pogotovo nakon viđenog na terenu.

Uspeli su domaći do poluvremena da izjednače i to preko iskusnog Anđelkovića, a moglo je da dođe i do potpunog preokreta već u prvom poluvremenu, ali nije bilo uspešne završnice.

Šok za sve na stadionu desio se početkom drugog dela meča kada je pogibeljnim startom Milosavljević poslao u bolnicu omalenog Srđana Plavšića. Sudija Petković isključio je vezistu Lučanaca iz igre, a domaći su već u prvom napadu posle petominutnog prekida preko Orlandića došli do vođstva.

U tom momentu učinilo se da će crveno-beli rutinski privesti posao kraju, ali su gosti uz organizovanu odbranu pretili iz kontranapada, a jedan od retkih golom je u 69. minutu krunisao odlični Radivojević.

Ostalo je crveno-belima 20 minuta i sudijska nadoknada izgubljenog vremena (još osam minuta), ali osim blagih udaraca, pre svega Donalda nije bilo ozbiljnije prilike.

Zvezda je tako pripustila priliku da poveća prednost na tabeli, odnosno i posle 18. kola ima šest bodova više od Partizana i Vojvodine, koji su u sredu odigrali 0:0. Sa druge strane Mladost sada ima dva boda manje od četvrtoplasiranog Napretka.

Crvena zvezda - Mladost Lučani 2:2 (1:1)

Anđelković 35, Orlandić 54 - Jovanović 11, Radivojević 69

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Fibel, Le Talek, Anđelković, Donald, Poletanović, Račić, Plavšić, Srnić, Orlandić

Mladost: Krznarić, Andrić, Protić, Milošević, Šatara, Jovanović, Tumbasević, Milosavljević, Radivojevič, Bojović, Golubović

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+8 minut - Kraj utakmice - 2:2, Zvezda nije uspela da iskoristi igrača više u drugom poluvremenu utakmice koju je obeležila teška povreda Srđana Plavšića
90+4 minut - Lučanci prave još jednu izmenu
90.minut - Biće sedam minuta nadoknade izgubljenog vremena
88. minut - Jalovi napadi crveno-belih, Mladost se odlično brani sa svih devet igrača
81. minut - Udarac Donalda pravo u ruke Krznarića
75. minut - Zvezda opseda gol Mladosti, ali nema konkretne akcije za gol

69. minut - GOOOOOOOOL, Sa igračem manje Mladost dolazi do izjednačenje, strelac je Radivojević, koji je iskusno utrčao iz drugog plana, izbegao ofsajd zamku i zakucao loptu u gol Manojlovića

61. minut - Sikimić menja Orlandića, Luka Adžić je ušao umesto povređenog Plavšića

54. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL Već iz prve akcije nakon nastavka meča Orlandić je glavom poslao loptu u mrežu gostiju, asistent je bio Poletanović

49. minut - Vezista Mladosti Milosavljević dobio je direktan crveni karton zbog opasnog starta nad Srđanom Plavšićem koji je izgleda doživeo tešku povredu

47. minut - Trenutno i prvom planu su navijači Zvezde koji su na severnoj tribini napravili pravi vatromet
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, domaći napadaju ka severnoj tribini, gosti ka jugu

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, gosti su bili bolji u prvih 20-ak minuta, domaći u preostalom vremenu pa bi moglo da se kaže da je nerešen ishod i najrealniji
43. minut - Domaći konstatno napadaju, ali ne pronalaze put do gola i potpunog preokreta
38. minut - Mogla je Zvezda brzo do potpunog preokreta, ali u dva navrata igrači domaćeg tima nisu se najbolje snašli u kaznenom prostoru gostiju

35. minut - GOOOOOOOOOOL Iz drugog plana probio se Anđelković, pronašao je rupu u odbrani gostiju izašao je sam ispred Krznarića i nije mu bilo teško da pogodi cilj

33. minut - Lučanci i dalje prete, Jovanović je mogao i do drugog gola, ali bio je kratak da dostigne jednu loptu
27. minut - Još jedna odlična šansa za Mladost, Radivojević je bio sam ispred Manojlovića, ali nije imao snage za dobar udarac
23. minut - Poletanović je probao da ugrozi gol gostiju iz slobodnog udarca, ali je prebacio gol
18. minut - Srnić je oprobao udarac, ali nije pogodio okvir gola

11. minut - GOOOOOOOOOL Već posle prve ozbiljnije akcije gosti dolaze u vođstvo, posle asistencije Golubovića Jovanović je obišao Manojlovića i gurnuo loptu u gol

7. minut - Prvu veliku šansu imao je Orlandić kojem je Krznarić ušao u šut i sprečio gol

1. minut - Uz dva minuta zakašnjenja utakmica je počela