Vestionline, mozzartsport.com A

Ljuti u Firenci: Sudija Damato je verni navijač Inrtera!

U Firenci besni zbog grešaka na njihov račun u Milanu.

Prevario sudiju: Mauro Ikardi

Sudija Antonio Damato je svojim odlukama pomogao Interu u pobedi nad Fiorentinom - 4:2. Ugledna Gazeta delo Sport navodi da je Damato u dva navrata oštetio Violu. Prvo kada je u 34. minutu propustio priliku da prekršaj Mirande nad Gonzalom Rodrigezom okarakteriše kao penal za goste. A, potom kada je deset minuta kasnije Rodrigezu pokazao direktan crveni karton zbog prekršaja nad Maurom Ikardijem, iako je bilo očigledno da Interov Argentinac ne bi mogao da stigne tu loptu i da nije bilo prekršaja.

Dan kasnije u Firenci još pričaju o navodnoj Damatovoj ostrašćenosti i u prilog takvoj tezi dele tekst objavljen u Republici iz 2002. godine. U njemu tada 29-godišnji sudija iz Serije C priča o ljubavi prema Interu, ali i tome kako arbitri ne smeju da dozvole emocijama da utiču na njihove odluke. Naravno, navijači Viole mu baš i ne veruju posle role u Milanu.

Međutim, kakva god da je Italija - i koliko god da je imala problema sa sudijama - tamo nije praksa da se baš svaka sudijska odluka doživljava kao fatalna i namerna. Pa tako trener Paulo Souza čestita svojim igračima na tome što su "uprkos svim preprekama" išli na pobedu, dok sportski direktor Pantaleo Korvino kaže...

- Ludo veče. Očajno smo ušli u meč, posle smo pokušali da se vratimo, ali sudija je izgleda uzeo slobodan dan i odlukama odredio dalji tok utakmice. Međutim, dešava se to. Kao što smo i mi uzeli slobodno vreme u tih 20 minuta - rekao je Souza.